Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł! Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.

Zapisy z obrad sesji senatu XIII Kadencji
Wątek, w którym znajdują się transkrypty ze wszystkich sesji senatu XIII Kadencji.
Norbert Byfyj - Naczelnik Państwa Suderland, Gubernator Hrabstwa Koburgii, Kierownik Resortu Gospodarki i Finansów, Senator XIII Kadencji, Wicemarszałek Senatu Doktor Hab. Chemii

Krzyż CzynuKotylion (3 rocznica niepodległości)Gwiazda Orderu OdrodzeniaOrder za Osobiste MęstwoZłota Odznaka „W Służbie Oświaty”Oznaka Obywatelska
I Sesja Senatu XIII Kadencji:

20:08
Stanisław Dmowski: Sprawdzam Obecność moi mili
20:09
Norbert Byfyj: .
Karl von Schwarzengrau: .  [kilka minut później] Dlaczego sesja nie jest prowadzona?
20:16
Stanisław: Otwieram Sesję Otwarcia Senatu XIII kadencji
Albrecht Prignsheim: .
Hans von Eichenblatt: .
20:17
Stanisław: Na początek przemówienia
                 Czy ktoś chciałby zabrać głos?
Norbert: Kiedy indziej na forum
Karl: teraz nie
20:18
Stanisław: Proszę o zachowanie powagi
                 Wątek ślubowania zostaje zaraz uruchomiony
                 Przystępujemy do wyboru marszałka senatu
20:19
Karl: zgłaszam siebie
Stanisław: 5 minut na zgłaszanie kandydatur
20:25
Ferdynand Dugosz: .
20:26
Stanisław: stwierdzam, że czas na zgłaszanie kandydatur minął
                 otwieram głosowanie
                 Przystępujemy do wyboru Wicemarszałka.
                 5 minut na zgłaszanie kandydatur
20:28
Norbert: zgłaszam siebie
20:31
Hans: Zgłaszam Grzegorza Mykka
20:33
Stanisław: http://suderland.y0.pl/showthread.php?tid=3554
                 link do głosowania na marszałka
                 czas na zgłaszanie kandydatur na wice minął
                 otwieram zaraz głosowanie, zachęcam jednocześnie do składania ślubowań
                 jeśli procedura wyboru Marszałka zostanie szybko dokonana, przekażę mu pałeczkę obrad
20:39
Gregory Mykko: .
20:46
Stanisław: http://suderland.y0.pl/showthread.php?tid=3556
                 kto chciałby, wątek na przemówienia już jest
20:50
Stanisław: z racji faktu, że wynik głosowania na Marszałka jest już przesądzony, czy mam dokonać jego zakończenia?
Karl: Tak
20:54
Karl: Mogę kontynuować sesję jak rozumiem?
Stanisław: Tak
20:55
Karl: Dobrze. Przechodzimy do wybierania Kierowników Resortów. Do 20:58 można zgłaszać kandydatury na Kierownika Resortu Gospodarki i Finansów.
Norbert: Zglaszam siebie
20:58
Karl: Głosowanie http://suderland.y0.pl/showthread.php?tid=3557
Przejdźmy do wyboru KRON kandydatury można zgłaszać do 21:02
Zgłaszam siebie
20:59
Hans: Zgłaszam siebie
21:02
Karl: Głosowanie http://suderland.y0.pl/showthread.php?tid=3558
Przejdźmy do wyboru KRKiO
Czas na składanie kandydatur do 21:06
21:03
Ferdynand: Zgłaszam siebie
21:06
Karl: Głosowanie http://suderland.y0.pl/showthread.php?tid=3559
Przejdźmy do wyboru KRSZ
Czas na zgłaszanie kandydatur do 21:11
21:07
Albrecht: Zgłaszam siebie
Karl: Zgłaszam siebie
Wycofuję swoją kandydaturę. Zaraz będzie głosowanie.
21:11
Karl: http://suderland.y0.pl/showthread.php?tid=3560 głosowanie
Przejdźmy do wyboru KRSW. Czas na zgłaszanie kandydatur do 21:16
Zgłaszam siebie
Hans: Zgłaszam siebie
21:16
Karl: Głosowanie http://suderland.y0.pl/showthread.php?tid=3561
Teraz przejdźmy do wniosku Prezydenta o uchylenie decyzji Senatu ws. Montiniego.
Do 21:20 można się wypowiedzieć
Ja namawiam Senatorów do głosowania przeciw uchyleniu tej decyzji. Montini to prowokator, troll oraz człowiek wpływu, który jedyne co chce robić to nam zaszkodzić
I powinien być na zawsze odizolowany
21:20
Karl: http://suderland.y0.pl/showthread.php?tid=3562 głosowanie
Do 21:25 można omawiać sprawy bieżące
Karl: Zamykam Sesję Otwarcia Senatu XIII Kadencji
Norbert Byfyj - Naczelnik Państwa Suderland, Gubernator Hrabstwa Koburgii, Kierownik Resortu Gospodarki i Finansów, Senator XIII Kadencji, Wicemarszałek Senatu Doktor Hab. Chemii

Krzyż CzynuKotylion (3 rocznica niepodległości)Gwiazda Orderu OdrodzeniaOrder za Osobiste MęstwoZłota Odznaka „W Służbie Oświaty”Oznaka Obywatelska
I Sesja Nadzwyczajna senatu XIII Kadencji

20:00
Karl von Schwarzengrau: Otwieram I Sesję Nadzwyczajną Senatu XIII Kadencji
Norbert Byfyj: .
20:02
Karl: Plan obrad
1. Sprawy bieżące.
2. Wybór Wicemarszałka Senatu.
3. Wybór KRSW.
4. Dyskusja nt. dekretów wydanych w trakcie stanu wojennego.

Zdecydowałem o przesunięciu spraw bieżących na pierwszy punkt planu obrad. Związane jest to z sugestią Prezesa SN w sprawie skrócenia kadencji Senatu.
Zgodnie z Konstytucją, Senat może skrócić swoją kadencję podejmując uchwałę większością bezwzględną 3/4 głosów. W obecnej sytuacji potrzeba by 6 głosów za przyjęciem takiej uchwały.
Co sądzą Senatorowie na ten temat?

Według mnie, nie trzeba podejmować takiej uchwały i należy kontynuować obecną kadencję.

Na ten temat można wypowiedzieć się do 20:15 oraz można przedstawić projekt takiej uchwały (jeśli ktoś przygotował). Jeśli nie, przejdziemy do pozostałych punktów planu obrad.

20:08
Norbert: uważam, że na ten nie jestem pewien czy uda się wypracować tak pełną zgodność spośród wszystkich obecnie zasiadających senatorów. Niepewny jestem również, drugiego z faktów, takiego że część z senatorów nie pokazuje się za często w naszym kraju, więc nie wiem czy też uzyskane by zostało tak duże poparcie dla tego jak nie patrzeć istotnego wniosku, który może mieć duże konsekwencje dla rozwoju republiki. Z tego też powodu wstrzymuję się z pełną opinią, jeżeli sytuacja będzie wyglądała tak jak teraz i możliwy byłby brak głosów.

20:14
Ferdynand Dugosz: Nic nie szkodzą częstsze wybory. Według mnie da to trochę więcej możliwości innym obywatelom i zmusi partie do większej aktywności.
20:15
Karl: W takiej sytuacji nie chodzi o sztuczne podbijanie aktywności, a po prostu o utrzymanie stabilności. W każdym razie, jak widzę nikt nie posiada takiego projektu uchwały, ale możliwe, że będzie taka na następną sesję zwołaną w normalnym trybie, tak więc możemy potem rozważyć możliwość skrócenia kadencji.
Ferdynand: Nie sądzę, by obniżyło to stabilność
                   Wręcz ją podniosło przez częstsze usuwanie nieaktywnych senatorów.
20:17
Karl: Ktoś jeszczce chce się wypowiedzieć lub coś dodać?
Norbert: Nie
20:18
Karl: Dobrze. Przejdźmy do wyboru Wicemarszałka Senatu. Kandydatury można zgłaszać do 20:25
Norbert: zgłaszam siebie
20:25
Karl: http://suderland.y0.pl/showthread.php?tid=3645 głosowanie
        Przejdźmy do wyboru KRSW
Ferdynand: Zgłaszam siebie
20:30
Karl: http://suderland.y0.pl/showthread.php?tid=3647 głosowanie
        Przejdźmy teraz do punktu obrad dotyczącego dekretów
        W trakcie stanu wojennego wydałem 3 dekrety: pierwszy dotyczący działań prewencyjnych mających zabezpieczyć nas przed najazdem trollkont, drugi zawieszający ustawy na czas            stanu wojennego i trzeci powołujący Sędziego
        Drugi dekret poniekąd sam siebie unieważnił
        Pozostaje kwestia dekretu pierwszego - czy Senat unieważnia go, a także dekret dotyczący powołania Sędziego Sądu Najwyższego. Według mnie, tego dekretu nie można uchylić,                  ponieważ powołuje Sędziego Sądu Najwyższego, który jest nieusuwalny, chyba, że jego powołanie jest sprzeczne z Konstytucją, jak to było w wypadku Montiniego.    

Poza tym, w czasie Stanu Wojennego, Marszałek Senatu jest "1-osobowym Senatem"

Norbert: zgłaszam problemy z internetem
20:34
Karl: I powołałem Sędziego SN zgodnie z kompetencjami konstytucyjnymi Senatu oraz kompetencjami Marszałka Senatu na czas Stanu Wojennego
        "zgłaszam problemy z internetem" Rozumiem

W sprawie dekretów można się wypowiedzieć do 20:45
         W mojej opinii należy uchylić dekret z dnia 17 sierpnia o działaniach prewencyjnych, ponieważ dotyczy kwestii regulowanej przez ustawę o obywatelstwie, a konkretnie status                         "przybysza".
20:37
Norbert: raczej najazdu trollkont nie powinniśmy się już spodziewać
20:38
Ferdynand: Też tak myślę
20:39
Karl: Głosowanie http://suderland.y0.pl/showthread.php?tid=3648
        Czy w sprawie dekretu powołującego Sędziego ktoś ma jakieś zastrzeżenia?

Norbert: nie mam
20:46
Karl: Czy jest jeszcze jakaś rzecz jaką powinniśmy omówić lub przegłosować na sesji?
20:49

Norbert: raczej nie
20:50
Karl: Zamykam I Nadzwyczajną Sesję Senatu XIII Kadencji.

II Sesja nadzwyczajna senatu XIII Kadencji

Norbert Byfyj: Sprawdzam obecność
Filip Lotnik: .
Karl von Schwarzengrau: .
20:01
Norbert: Witam senatorów na II Sesji nadzwyczajnej senatu XIII Kadencji
              Plan obrad:

Wybór Marszałka Senatu
              Sprawy Bieżące

czy ktoś chciałby coś dodać?
Karl: Nie, w sprawach bieżących możemy omówić postawę MSZ Dreamlandu i czy planujemy odpowiedź
Norbert: rozumiem

.
.
.
rozumiem że to wszystko?
.
.
.
Jak widzę, wygląda na to że nikt więcej nie ma nic do dodania, w takim razie przechodzimy do pierwszego z dwóch punktów dzisiejszych obrad. Wybór Marszałka Senatu.
Wyznaczam czas do 20:10 na zgłaszanie się kandydatów na to stanowisko
zgłaszam siebie

20:10
Norbert: nie widzę innych wniosków
              głosowanie: http://suderland.y0.pl/showthread.php?tid=3661
20:12
Karl: Rozumiem, że przeszliśmy do spraw bieżących?
Norbert: Tak jest
Karl: W takim razie, chciałbym się wypowiedzieć w sprawie tego co pisze Robert Fryderyk pełniący funkcję MSZ w Dreamlandzie.
Norbert: Proszę bardzo
Karl: Niezmiernie bawi mnie to, że czuje się urażony pańską wypowiedzią, ale nie widzi tego samego problemu w swoich wypowiedziach. Jest urażony tonem pańskiej wypowiedzi, podczas gdy on sam od pewnego czasu stosuje taki sam ton względem mnie, Pana czy Sędziego Marksa.

Myślałem nad złożeniem wniosku o wypowiedzenie traktatu, lecz to, jak Robert Fryderyk szuka ku temu argumentu i udaje Greka, podsunęło mi pewien pomysł. Wystosował on list do Ambasadora Maja, pewnie wiedząc, że Pan Maj wpadł w "realiozę". Proponuję w sprawie tonu wypowiedzi Roberta Fryderyka wystosować podobny list, gdzie żądamy wyjaśnień dlatego tak jest. Jeśli nie uzyskamy odpowiedzi (co pewnie będzie miało miejsce) możemy uczynić kolejny krok. Robert Fryderyk to osoba co myśli, że jest wyrocznią i ma prawo dyrygować wszystkimi. Sugerowałbym wtedy wypowiedzenie traktatu.

Według mnie, nagonka na nas wywodząca się z kilku państw ma jedno źródło i nie możemy pozwolić na to, aby dalej na nas pluto. Polityka zagraniczna nie może być kartą przetargową lub elementem szantażu. Dlatego też albo uzyskamy przeprosiny i wyjaśnienia, albo powinniśmy zerwać relacje.
Dziękuję
20:20
Norbert: rozumiem, czy ktoś jeszcze chciałby coś dodać w tej sprawie?
20:32
Norbert: Zapomniałbym: Zamykam II Sesję Nadzwyczajną Senatu XIII Kadencji

(uderza laską)

II Sesja senatu XIII Kadencji

Norbert Byfyj: Sprawdzam obecność
Karl von Schwarzengrau:,
Albrecht Pringsheim: .
Norbert: Otwieram II sesję senatu XIII Kadencji
Plan obrad:

1. Wybór wicemarszałka
2. Wybór Sędziego SN
3. Debata nad projektem uchwały dot. wydarzeń z 18 sierpnia i dni kolejnych
4. Sprawy bieżące

20:01
Norbert: Czy ktoś chce coś dodać?
Karl: Powinniśmy przedyskutować jak odpowiedzieć na działania władz Dreamlandu
Norbert: zajmiemy się tym w sprawach bieżących 
              Przejdźmy do punktu pierwszego
              wybór wicemarszałka senatu
              czy ktoś chce zgłosić jakąś kandydaturę?
20:04
Albrecht: zgłaszam siebie
Norbert: dobrze, z kandydaturami czekam jeszcze do 20:09
20:10
Norbert: przepraszam na kilka minut muzę być niedosteopny
              głosowanie http://suderland.y0.pl/showthread.php?tid=3688
              przjedźmy do punktu 2., dołączę do pastwa za kilka minut

20:13
Filip Lotnik: .
Karl: W związku z tym, że żaden akt prawny nie zabrania pełnienia funkcji Sędziego przez kilka kadencji, zgłaszam Gustawa II Vladerewskiego.
20:16
Norbert: kandydaturę przyjmuję
20:19
Fryderyk Marks: Jeszcze zgłosił się Paweł Bazarski
                          I proszę, żeby senat ustalił poprawnie
Norbert: on był wcześniej i onim pamiętam
Fryderyk: Na jaką kadencje wybiera sędziego
Norbert: kadencjami zajmę się jeszcze
              tylko chwilowo nie mam czasu w pełni kontrolowac rozprawy
Karl: Skoro Pan Montini został wybrany na kadencje od lipca do września, to pańska kadencja trwa do listopada
Norbert: *obrad
Karl: A obecnie wybrany sędzia będzie wybrany na kadencję do stycznia
Fryderyk: Pan Montini został wskazany przez Prezydenta
20:28
Norbert: http://suderland.y0.pl/showthread.php?tid=3689
              teraz przejdźmy może jeszcze jednak do tych kadencji
              czy ktoś chce zabrać w tej sprawie głos?
20:29
Karl: Dla porządku i spokoju proponuję aby kadencja Pana Gustawa kończyła się 15 lipca, a kadencja Pana Marksa 15 listopada. (edytowano)
20:30
Fryderyk: Pana Gustawa zakończyła się 15 lipca
                Panu chodzi chyba o 16 stycznia
Karl: Ale jest jeszcze opcja 15 maja
        W pańskim wyroku
Fryderyk: 15 maj - 15 listopada
                Lub 16 lipca - 16 stycznia
20:31
Karl: Chodzi mi o długość minionej kadencji Pana Gustawa, tam też Pan dał dwie opcje
        Proszę spojrzeć
Fryderyk: Wiem
Karl: Dał Pan wybór Senatowi
Fryderyk: 15 maja lub 15 lipca
20:32
Karl: I dlatego napisałem, aby nie skracać bez sensu kadencji Pana Gustawa do 15 maja, bo to jeszcze bardziej skomplikuje sytuację.
        Co do uszeregowania obecnych kadencji to proponuję tak: skoro kadencja Montiniego trwa do 15 września, Pan jako drugi powołany sędzia niech kończy kadencję w listopadzie 
        A wybrany sędzia dzisiaj niech kończy kadencję w styczniu
Fryderyk: A wybrany sędzia dzisiaj niech kończy kadencję w styczniu
20:35
Norbert: Linki do głosowań:
              http://suderland.y0.pl/showthread.php?tid=3690
              http://suderland.y0.pl/showthread.php?tid=3691
              Przejdźmy do punktu 3
              czy wnioskodawca chciałby zabrac głos?
20:36
Karl: Nie
20:37
Norbert: Ktoś inny chciałby zabrać głos?
Filip: Tak
Norbert: Proszę
20:41
Filip: Ogółem jestem przeciwny temu wnioskowi. Panowie spójrzmy wprawdzie w oczy, był to zamach stanu i tyle, nie zależnie od intencji, prewencyjnych czy nie. Kiedy Pan Maj i Jutland przeprowadzili zamach konstytucyjny w 2016 roku, to nie zaprzeczali że tym właśnie był- zamachem stanu, chociaż nikt później nie wątpił w ich dobre intencje. Dlatego też wnoszę o odrzucenie wniosku i nie ucieknie od nieprzyjmnej odpowiedzialności.

Dziękuję
20:42
Norbert: Dobrze, czy ktoś chciałby się odnieść do całej sprawy?
              w sensie wypowiedzi Pana Filipa?
20:44
Norbert: daję senatorom jeszcze 3 minuty na wypowiedzenie się w tej sprawie jeśli ktoś chce, chyba że nikt nie chce
20:45
Gregory Mykko: W takim razie ja bym chciał zabrać głos
Norbert: To proszę bardzo
20:48
Gregory: Jestem przeciwny głosowaniu za uchwałą w takiej formie. Jak zakładam uchwała ma na celu być skierowana do zagranicy lecz pozostawiając ją w takiej formie tylko pogłębimy przekonanie o "dyktaturze puczystów" u nas. Dlatego prosiłbym o nasienie poprawek. Powinniśmy wykorzystać fakt, że Marszałek również został ukarany, aby pokazać, że wszystkie strony odpowiedziały za swoje czyny
               Dziękuję
20:49
Norbert: Czy ma pan jakieś propozycje tych poprawek?
Gregory:Chciałbym zmienić punkt 1. Uchwały, mógłby on brzmieć tak: "17 sierpnia nie doszło do zamachu stanu. Prezydent oraz Marszałek Republiki nawzajem odebrali sobie uprawnienia administratorskie i dokonali nadużyć, za które zostali skazani prawomocnymi wyrokami sądu. Wszelkie słowa o zamachu stanu padły pod wpływem emocji oraz spontaniczności przeprowadzenia działań prewencyjnych."
              Również Punkt 4, w wyniku tego że wyrok nt. zasadności powałania sędziego Montiniego jest nieprawomocny, uważam za niepotrzebny
              Oczywiście zapraszam do dyskusji, jestem otwarty na propozycje zmiany tych punktów w inny sposób
              Dziękuję
20:52
Norbert: dziękuję bardzo również Panu, czy ktoś zamierza się odnieść do tych poprawek Pana Mykko?
20:58
Norbert: Ktoś chce to skomentowac w końcu?
Ferdynand Dugosz: Mogę dostać treść uchwały?
Albrecht Pringsheim: Nie
20:59
Norbert Byfyj: http://suderland.y0.pl/showthread.php?tid=3683
Ferdynand: Dziękuję
                   Myślę, że poprawki Pana Mykko są trafne
                   Chciałbym się tylko jeszcze odnieść do słów Pana Lotnika
21:00
Norbert: prosze się odnieść w takim razie
21:02
Ferdynand: Nie był to zamach stanu. Sama uchwała, chociaż ma być głównie skierowana do zagranicy, mówi zwyczajnie prawdę. Wszelkie nazywanie tego zamachem stanu przez samych organizatorów było pod wpływem emocji, nigdzie jednak nie pozbawiono nikogo stanowiska, a jedynie zabezpieczono kraj, by rozprawa sądowa mogła się odbyć w normalnych warunkach i by przy tym nie było jakiś gorszych skutków. Porównałbym to do wyrwania przestępcy broni. Nikt raczej nie twierdzi, że zaraz potem do niego się strzela.
21:05
Filip: Pozbawiono stanowiska i internowano bez właściwego (i przeprowadzonego przez osobę do tego nie uprowanioną) Prezydenta Dmowskiego i pana Montinniego, dla mnie to zamach stanu
       Jak mówię, nie oceniam intencji
       Tylko mówię jak wyglądają fakty
Ferdynand: Nie pozbawiono stanowiska nikogo
Karl: Stanowisk zostali pozbawieni w wyniku procesu
Fryderyk: W panelu administratorskim
                W loginach      
                Można sprawdzić kto pierwszy odebrał
                I Pan Maj w swoim komunikacje napisał
                Kto wtedy zrobił pierwszy ruch
                Zresztą jak widzę mamy teraz 2 osoby na obradach co mogą sprawdzić to
21:06
Ferdynand: Uprawnienia administratorskie nie oznaczają u nas stanowiska. Panie Marks, to już wielokrotnie sprawdzano. Nie sądzę, by to było potrzebne.
                   Sam Dmowski się przyznaje do tego.
21:07
Filip: W każdym razie nie chce wszczynać kłótni, popieram uchwałę w wersji z poprawkami pana Mykka
21:08
Ferdynand: Rozumiem, ale nadal podtrzymuje swoje stanowisko.
21:09
Filip: A ja je szanuje, chociaż się z nim nie zgadzam
Norbert: (panowie możecie trochę szybciej, o 21:30 mamy mieć debatę prezydencką)
Fryderyk: Ale spokojnie z debatą
                Zawsze można przesunąć 
Filip: Pierwszy raz widzę jak marszałek tu narzeka na aktywność :O
Fryderyk: do północy mamy czas
21:10
Ferdynand: Dyskusję na ten temat możemy przeprowadzić już poza senatem
Filip: I to Pan, panie Pavlosa, co pana o kropki błagać musiałem Wink
Norbert: Może wróćmy do uchwały, bo zbaczamy z tematów, czy wnioskodawca zamierza ustosunkować się do złożonych poprawek?
21:11
Karl: Aby skrócić proces przyjmowania uchwały, jeśli to możliwe, jestem za przyjęciem poprawek i edytowaniem złożonego projektu w celu jak najszybszego przyjęcia uchwały.
21:12
Norbert: rozumiem, prosze więc to wykonać
21:15
Karl: zrobione
Norbert: dobrze zagłosowac będzie można zaraz

http://suderland.y0.pl/showthread.php?tid=3692
              Pan von Schwarzengrau chciał rozmowy na temat Dreamlandu, proszę zacząć
21:18
Fryderyk: Jeśli pozwolice Panowie senatorowie zacznę zapraszać na debatę. Zaczniemy ją jak się obrady zakończą
Norbert: Pozwalam

21:20
Karl: W związku z tym nad jaką uchwałą pracuje dreamlandzki parlament, powinniśmy ich ubiec w pracach i przyjąć właśnie tę uchwałę, nad którą głosujemy. Następnie proponuję wystosowanie ultimatum do dreamlandzkiego MSZ, gdzie przedstawimy mu uchwałę przyjętą przez nas i w ten sposób wywrzeć nacisk na nich, aby zawiesili plany wywarcia nacisku na nas. Chcą wywrzeć na nas nacisk w celu przywrócenia Stanisława Dmowskiego na Prezydenta i upoważniają Roberta Fryderyka, który jest tamtejszym MSZ do niezapowiedzianej i niekonsultowanej z nami wizyty. Ta wizyta miałaby polegać na niczym nie uzasadnionych rozmowach z obywatelami Republiki Suderlandu (a nie tylko rządem!).

Podsumowując, przyjmujemy uchwałę, wysyłamy ultimatum. Jeśli Dreamland posunie się do kontynuowania prac i wysłania do nas swojego MSZ, powinniśmy zerwać z nimi traktat.
         Dziękuję
21:21
Ferdynand: No cóż...
                   Nic dodać, nic ująć. Sam od początku proponowałem ultimatum, więc według mnie to najlepsze wyjście.
21:24
Gregory: Dostrzegam tu także kolejny plus. Szybkość naszych działań udowodni skuteczność przeprowadzania sesji Senatu w komunikatorze, co wciąż wielu staromodnych obcokrajowców uważa za coś niemożliwego
Norbert: To prawda, państwa nam zarzucają działanie przez to oskrażając o yoyonacyjność
              To samo co ciekawe tyczy się naszym rozpraw sądowych
              ale mniejsza z tym, czy senatorowie chcą jeszcze o coś zabrac głos?
              Chciałbym w jednej sprawie wygłosić mowę
              Otóż Panowie senatorowie, sprawa wygląda tak, że jutro jadę na wakację, dlatego też mam apel, że jako że mój urlop jest rychły, chciałbym wszystko dopiąć przed wyjazdem, dlatego też prosiłbym o jak najszybsze głosowanie, gdyż nie chcę kombinować i gdzieś z Włoch mozolnie to wszystko robić, dlatego polecam pośpiech państwa

Topic Options
Wątek zamknięty