Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł! Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.

Kamienica Alibaby
Cytat:
Dość duża kamienica znajdująca się w delilandzkiej dzielnicy Alfold. Budynek pochodzi z przełomu XIX i XX wieku, zbudowany został dla jednego z bankierów żydowskiego pochodzenia - Saula Abrahamowicz. Po jego śmierci w latach 30. służył jako miejscowe gimnazjum. Szkoła została jednak zlikwidowana w latach 50. i od tego czasu budynek stał opuszczony, aż nabył go Jeaherys von Razorin w 2017 roku. Później kamienica trafiła w ręce władz miejskich, a następnie została nabyta przez Alibabę - obecnego właściciela. 
[Obrazek: DG0tpXy.jpg?1]
A L I B A B A

Odpowiedz
Po zakupieniu mojej kamienicy prosto z urzędu, gdzie załatwiłem odpowiednie sprawy i podpisywałem odpowiednie dokumenty, udałem się do mojego nowego domu. Budynek prezentuje się bardzo kolosalnie, szczególnie w towarzystwie w większości drewnianych i  małych chatek, jakie stanowią większość zabudowy dzielnicy. Uznałem, że jest zbyt duży jak na moje potrzeby - a udało mi się go nabyć całkiem tanio, dodatkowo jestem zwolniony z płacenie należności do końca roku. 
Chociaż kamienica formalnie była w posiadaniu miasta, to natknąłem się tam na lokatorów tego miejsca - swoją siedzibą uczynił go lokalny klub miłośników wysokoprocentowych trunków. Zwerbowałem kilku sąsiadów i razem udało nam się dokonać eksmisji tych gentelmenów. 
Wnętrze wyglądało jednak mniej okazale - wszystko zostało chyba zrabowane. No cóż, bywa. Zabrałem się za sprzątanie, później wraz ze swoimi niewolnikami zabrałem się za tynkowanie ,malowanie, podłączanie instalacji i inne rzeczy, które umożliwią mi bytowanie w godnych warunkach. Przywiozłem ze sobą z Nordaty trochę mebli - porozstawiałem kilka taboretów, krzeseł, stołów, szaf, na ścianach porozwieszałem dywany, rozłożyłem nieco skór i futer. Mieszkanie wyglądało już na w miarę zdatnie, aby w nim rezydować.
[Obrazek: 4UnfmXx.jpg]
A L I B A B A

Odpowiedz
W kamienicy poustawiałem w reprezentacyjnych miejscach kilka starych pamiątek, które kupiłem, znalazłem, zrabowałem czy otrzymałem w podarunku. 

Jednym z tych artefaktów, jest tzw. "Aluminiowa Korona". Była ona noszona przez królów Batawii na początku 2015 roku. Batawia była państwem leżącym na zachodniej  Nordacie, cechowała się olbrzymią wręcz niestabilnością. Zmiany ustrojów, rewolucje, przewroty - tam była to dosłownie codzienność. 

Po krótkim okresie "funkcjonowania" jako republika (prawdopodobnie 25) marca 2015-tego roku Batawia przekształciła się w monarchię. Pierwszym Królem został założyciel państwa i dotychczasowy prezydent Szymon Uchastok (znany też jako de la Łatka i Józef Piłsudski, założyciel wielu yoyonacji na Nordacie, obecnie znany głównie jako twórca Winkulii). Został on jednak obalony (a może sam abdykował, już nie pamiętam, micropedia twierdzi, że został "odsunięty od władzy") 11 kwietnia (według micropedii). Jego następcą był Fryderyk/Arne von Heim (zmieniał on personalia niezwykle często, nawet jak na nordackie warunki, obecnie jest to duchowny Piotr Pawłowicz - niedawny schizmatyk w Rotrii).  W międzyczasie miał on epizod z narracyjnym samobójstwem, abdykacją, powrotem pod inną postacią). 

W końcu pod koniec maja 2015 (przed 21) w kontrowersyjnej decyzji oddał on jednak władzę Sebastianowi Kucełowi - wielokrotnemu buntownikowi i separatyście. Wzbudziło to oburzenie wśród dużej części obywateli, co doprowadziło do odejścia od monarchii i przywrócenia republiki 24 maja. Po niedługim czasie perypetie rozpoczęły się na nowo, w połowie czerwca powstała tzw. Federacja Batawska, później secesję ogłosiło "Wolne Miasto Tomaszewo", które następnie przerodziło się w Carstwo Abachazji - duchowego następcy Batawii, dużo jednak stabilniejszego. Batawię próbowano wskrzesić kilka razy, za każdym jednak razem kończyło się to fiaskiem.

Przepraszam, że aż tak się rozpisałem, ale nieco poniosła mnie nostalgia. Smile Było to miejsce bardzo chaotyczne, ale niezwykle ekscytujące. Dziś takich yoyonacji już nie ma. 

Co do samej korony jest ona wykonana z aluminium - materiału na miarę kraju. Przechodziła z rąk do rąk po różnych państwach Nordaty, aż w końcu trafiła do mnie. Teraz przyszło mi umieścić ją tylko w gablotce na jednej z szafek.  

[Obrazek: SOoSdTm.jpg]
A L I B A B A

Odpowiedz
Topic Options