Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł! Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.

Program Suderlandzkiej Partii Ojczyźnianej
#1
Cytat:1. Narodowy syndykalizm

Suderlandzka Partia Ojczyźniana łączy w sobie nacjonalizm i syndykalizm. W związku z wydarzeniami w Suderlandzie na przestrzeni kilku ostatnich miesięcy, gdzie wspólnota uległa rozbiciu, gdzie wielu ludzi dopuściło się zdrady państwa i działania na szkodę Ojczyzny, SPO ma się stać filarem rewolucji 7 września. 
Nacjonalizm pozostaje w swojej radykalnej formie. Celem partii nie jest patriotyzm i umiłowanie narodu samo w sobie. Radykalny nacjonalizm, rozumiany jako wiara w nadzwyczajne możliwości Suderlandczyków, uratował państwo w roku 2018 i pozostanie filarem podtrzymującym państwo oraz naród. Jesteśmy niezłomni, nie ogarnia nas dekadentyzm. Przetrzymamy każdy sztorm i po każdym wychodzimy jeszcze silniejsi. 
Syndykalizm jaki oferuje Suderlandzka Partia Ojczyźniana ma się opierać przede wszystkim na zacieśnieniu współpracy Suderlandczyków i odbudowaniu wspólnoty, która otrzymała poważny cios. Niech Suderlandczycy łączą swoje siły w przedsiębiorstwach, niech łączą swoje siły w samorządach, organizacjach jak i w rządzie. Odbudujmy kolektyw, pchnijmy wszystkich do działania. Działanie na rzecz Narodu nie ma być obowiązkiem, ale przyjemnością. 
Narodowy syndykalizm jaki proponujemy ma się opierać na silnym kolektywie (narodzie) tworzącym i zarządzającym silnym państwem.

2. Państwo autorytarne

Opowiadamy się za wprowadzeniem w nowej konstytucji państwa autorytarnego i jego utrzymaniem. Demokracja nie przetrwała chwili próby. SPO proponuje pozostanie przy wybranych elementach systemu demokratycznego celem ułatwienia działania i pięcia się po szczeblach kariery politycznej dla obywateli, jednakże nadrzędnym celem narodu jak i porządku prawnego powinno być odbudowanie autorytetu państwa jako silnej organizacji, nie bojącej się nacisków zagranicznych jak i gotowej bronić dorobku kulturowego i obywateli przed elementami szkodzącymi ogółowi. 

3. Polityka zagraniczna
Dreamland i Rotria opowiedziały się po stronie zdrajców i zdecydowały o stanięciu w opozycji wobec władz Suderlandu poprzez wypowiedzenie traktatów, a nawet zaprzestanie uznawania nas za podmiot na arenie międzynarodowej. Sarmacja obecnie stoi w cieniu, ale patrząc na zaangażowanie wysoko postawionych sarmackich oficjeli w samozwańcze Królestwo Suderlandu nie możemy również wiązać z tym państwem nadziei na bliskie relacje.
Po wdrożeniu izolacjonizmu na Nordacie przez Suderland, nasze relacje z Bialenią oraz Federacją Nordacką uległy znormalnieniu lub wyciszeniu. Celem polityki zagranicznej powinien być właśnie ten kontynent i państwa na nim leżące. Nie możemy dłużej kierować się myślą, że wszystko co na Nordacie jest złe, a jedynymi słusznymi kierunkami polityki zagranicznej są Dreamland czy Sarmacja, bo po prostu nimi nie są. Państwo Suderlandzkie czym prędzej powinno wznowić stosunki międzypaństwowe z Bialenią oraz nawiązać je z Federacją Nordacką. Atrakcyjnym państwem jest również Paderland, z którym również czym prędzej powinniśmy nawiązać kontakt.

4. Polityka wewnętrzna

We wcześniejszych punktach programu wspomniana jest chęć odbudowy wspólnoty. Partia będzie propagowała zrzeszanie się obywateli. Gdyby każdy obywatel posiadający pełnię praw obywatelskich był zrzeszony w jakiejś grupie zawodowej lub organizacji, można by osiągnąć stopień zaangażowania społecznego jakiego nie było. Można by porzucić Senat na rzecz Kongresu zrzeszającego przedstawicieli różnych grup społecznych czy zawodowych jako instytucji władzy ustawodawczej. Obecnie tak liczną formacją są jedynie Siły Zbrojne, ale gdyby taki sam stan osobowy, a członkowie tej grupy wyrażali duże zainteresowanie sprawami społecznymi, taki Kongres mógłby reprezentować Siły Zbrojne, organizacje naukowe, organizacje przedsiębiorcze jak i robotnicze. 
Celem naszej polityki wewnętrznej jest odbudowanie wspólnoty i wprowadzenie jej na poziom jaki nie był wcześniej spotkany w Suderlandzie, ponieważ usprawni to funkcjonowanie samorządów, przedsiębiorstw jak i instytucji państwowych odpowiadających za chociażby badania naukowe.

5. Kultura

W Suderlandzie kultura zawsze była na wysokim poziomie. Mamy aktywne media jak i liczne wydarzenia sportowe. Jedyną wadą jest niewielkie znaczenie Resortu Kultury i Oświaty. Celem Resortu powinno być dokumentowanie historii najnowszej Suderlandu jak i sporządzanie artykułów dotyczących historii przedinternetowej, aby nasze państwo miało swoją tożsamość. SPO będzie propagować większe zaangażowanie w tej dziedzinie.

6. Gospodarka

Czas pokazał, że system w pełni wolnorynkowy, kapitalistyczny nie będzie wydolny. Wynika to głównie z zaangażowania prywatnych przedsiębiorców, którzy w wyniku swojej nieaktywności spowodowanej życiem realnym, nie są zdolni do zaangażowania i prowadzenia prywatnych przedsiębiorstw. W państwie zaczęły działać firmy państwowe jako odpowiedź na rosnące zapotrzebowania wśród obywateli. 
SPO będzie propagować zwiększenie nakładów na tworzenie przedsiębiorstw państwowych mające zająć się wytwarzaniem towarów i realizowaniem usług, które nie są oferowane przez prywatnych przedsiębiorców, a byłyby potrzebne. Dodatkowo przedsiębiorstwa państwowe zajmujące się wytwarzaniem i sprzedażą surowców, budownictwem lub produkcją rzeczy dla obywateli, powinny oferować miejsca pracy, aby uniknąć masowego powstawania przedsiębiorstw, które okażą się nieefektywne. 

Partia nie jest przeciwna własności prywatnej i prywatnej działalności. Sektor prywatny nie będzie dyskryminowany.

Istotną rolę gra również system podatkowy, który dalej nie funkcjonuje. Suderlandzka Partia Ojczyźniana zgodnie z założeniami wcześniejszego programu, pracowała nad systemem podatkowym, lecz w wyniku kryzysu prace zostały przerwane. Wprowadzenie systemu podatkowego dalej jest celem partii i zostanie przedstawiony projekt, lecz priorytetem jest stworzenie fundamentów pod nowy system prawny jak i ustrój.

7. Siły Zbrojne

O wadze znaczenia Sił Zbrojnych pokazały wydarzenia z sierpnia oraz września. W Suderlandzie, od jesieni 2017 wzrosło znaczenie wojska. Za moją sprawą, stało się ono czymś, czym państwo może naprawdę się pochwalić. Dzięki wojsku, chociaż ma znaczenie fabularne, czujemy się silniejsi na arenie międzynarodowej. Wraz z członkostwem w Siłach Zbrojnych pojawia się charyzma, duma i wiele innych cech i uczuć, które zwiększają stanowczość Suderlandczyka. Partia będzie działała na rzecz zachowania etosu żołnierza i ducha militaryzmu w państwie. 
SYMBOLE PARTII

[Obrazek: mjozIyj.png]

A) Kolory partii: biały, czarny, bordowy

B) Znaczenie symbolu partii: W czarnym kole o bordowej obręczy znajduje się biały gryf. Poza przyjętym znaczeniem gryfa w symbolach (szybkość, siła, czujność, wytrwałość, waleczność i odwaga), biały kolor oznacza nowy początek w historii Suderlandu oraz czystość i niewinność narodu. Na gryfie zamieszczone są młot oraz miecz, które symbolizują odpowiednio rządy oraz etos pracy i robotników (syndykalizm), a miecz - militaryzm i nacjonalizm.
Karl von Schwarzengrau - Kierownik Resortu Obronny Narodowej, Senator XIII Kadencji, Prezydent Miasta Deliland, Gubernator Nordaty Suderlandzkiej,

Naczelny Dowódca Wojsk Lądowych
Marszałek Polowy Suderlandzkich Sił Zbrojnych

Adiunkt

Srebrna Odznaka za Wzorową SłużbęKotylion (3 rocznica niepodległości)Oznaka Obywatelska Medal WojskaGwiazda Orderu OdrodzeniaOrder za Osobiste Męstwo
Topic Options
Wątek zamknięty