Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł! Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.

Ankieta: Ilu aktywnych mikronautów pozostało?
Poniżej 100
87.50%
7 87.50%
100-125
12.50%
1 12.50%
125-150
0%
0 0%
Powyżej 150
0%
0 0%
Razem 8 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Ilu nas pozostało?
Jak spojrzeć na mój ostatni ranking aktywności, widać że państw nie pozostało jakoś bardzo dużo. Jednak przy tym nie zastanawia mnie liczba państw, a liczba ludzi. 

Dawniej pojawiały się nie tylko rankingi aktywności z postami, ale również rankingi, w których pojawiały się informacje na temat zaludnienia. Obecnie sytuacja demograficzna wydaje mi się lekko nieznana. Ciężko chyba nam teraz określić, ile aktywnych osób znajduje się w mikronacjach. Macie jakieś tezy, ile takowych osób może się w tej chwili znajdować?

Tak, dodałem ankietę może ona określi jakiekolwiek nasze przewidywania wobec stanu demograficznego.
Norbert Byfyj - Naczelnik Państwa Suderland, Gubernator Hrabstwa Koburgii, Kierownik Resortu Gospodarki i Finansów, Senator XIII Kadencji, Wicemarszałek Senatu Doktor Hab. Chemii

Krzyż CzynuKotylion (3 rocznica niepodległości)Gwiazda Orderu OdrodzeniaOrder za Osobiste MęstwoOznaka Obywatelska Złota Odznaka „W Służbie Oświaty”
Odpowiedz
No jest słabo, nie ma co ukrywać. Opcja poniżej 100 wlatuje na spokojnie
Gregory Mykko - Senator XIII Kadencji Doktor Hab. Spraw Społecznych

Stań na grobie milionów i zapytaj ich, czy honor ma znaczenie. Ich cisza będzie odpowiedzią

[Obrazek: R827141.png]

Kotylion (3 rocznica niepodległości)Order za Osobiste MęstwoOrder Ojczyzny
Odpowiedz
Zagłosować w ankiecie nie mogę (opcja zablokowania dla nie-obywateli?), ale też stawiam na poniżej stu. Chociaż to zależy od przyjętych kryteriów. Jakby dodać do siebie liczbę obywateli wszystkich państw, to pewnie wyjdzie więcej (nawet biorąc poprawkę na multitożsamościowców), ale duża częśc tych osób nie jest aktywna na co dzień. Wiele osób jest w mikronacjach z przyzwyczajenia lub dla znajomych, a nie z chęci pełnego udziału w projekcie. Ewidentnie brakuje napływu nowych mikronautów, dzięki którym wszystko kręciłoby się w sposób naturalny. Ale cóż zrobić? Debaty prowadzone są od lat i już z całą pewnością nie doprowadzą do wspólnego rozwiązania (jeśli obecna aktywność i liczebność nie jest dzwonkiem alarmowym, to już nic nie będzie).
Ale sama idea symulacji państwa wcale nie jest czymś kompletnie niszowym, czymś co może zainteresować tylko 100 osób w Polsce. Problemem jest to, że sami mikronauci wprowadzili pewne ekskluzywistyczne kryteria. Mikronacja nie może być grą (jaki był skowyt, jak RWŚ uznało się za mikronację), a przy tym nie może być samym forum (absurdalne pojęcie forumnacji). Jest cała masa innych kryteriów, a niektórzy jeszcze chcieliby zarządzić, że mikronacje muszą być demokracjami liberalnymi. Do tego dochodzi chaos informacyjny, brak spójności uniwersum i większość ludzi ucieka z krzykiem uznając nas za szurów. I trochę racji mają. Idea mikronacji w Polsce stała się zakładnikiem osób, które chcą utrzymać swoją pozycję, nawet kosztem zatrzymania naturalnych procesów społecznych.
So I strongly believe in the final Nordatian laugh over the smoking ruins of the present world that should end.

Odpowiedz
Jeśli weźmiemy pod uwagę tylko osoby, których obecność w mikronacji nie zbiega się do samego posiadania konta na forum, to zdecydowanie poniżej 100 osób. 
Potencjalne dyskusje jak rozwiązać ten kryzys czy coś takiego nie mają sensu, bo jak zauważył Pan Swarzewski - takie coś trwa od lat i nic z tych dyskusji i planów nie wynikło.
W dodatku nie pomagają temu ludzie - ludzie, którym marzy się włączenie wszystkiego pod zarząd Sarmacji/Dreamlandu w myśl "a po co to istnieje, mogliby działać u nas". 
Pozostaje jeszcze kwestia, że niektórzy " wykształceni i postępowi" ze świata realnego, przerzucają swoje chore wymysły na świat mikronacyjny, a więc wszystko co nie jest lewicowo-liberalne oraz nie jest demokratyczne to złe i należy zniszczyć, bo jak to ktoś śmie myśleć inaczej niż ta osoba...
Karl von Schwarzengrau - Kierownik Resortu Obronny Narodowej, Senator XIII Kadencji, Prezydent Miasta Deliland, Gubernator Nordaty Suderlandzkiej,

Naczelny Dowódca Wojsk Lądowych
Marszałek Polowy Suderlandzkich Sił Zbrojnych

Adiunkt

Srebrna Odznaka za Wzorową SłużbęKotylion (3 rocznica niepodległości)Oznaka Obywatelska Medal WojskaGwiazda Orderu OdrodzeniaOrder za Osobiste Męstwo
Odpowiedz
Debat może i nie ma co prowadzić. Ale nie sądzę, by była to sytuacja bez wyjścia... Musimy po prostu zmienić myślenie. Od dawien dawna ludzie nastawiają się na społeczność. Że mikronacje to coś wielkiego i pięknego zarazem. Że ten projekt zasługuje na większą ilość osób i mikronacja właśnie na tym powinna się opierać. Prawda jest jednak taka, że robimy to tylko dla siebie. Piszemy własną historię i właśnie dlatego zawsze byłem takim fanem narracji. Dawno minął czas, gdy działało się tu dla grupy. Teraz działamy dla siebie i własnej przyjemności. Bo grupy już nie ma. Paradoksalnie, myślę że takie nastawienie bardziej zachęci nowe osoby do zostania tutaj. Bo przestaniemy traktować to jako wielce poważny projekt naszego życia, a zaczniemy jak przyjemną odskocznię od życia. Jak coś, co nam daje radość i nie zmusza do niczego.

Wiem, że to zapewne puste słowa i każdy samemu sobie odpowie po swojemu czy są do niego... Ale jesteśmy tu dla siebie. Nie dla państwa, nie dla społeczności. Nawet nie dla własnej pracy. Jesteśmy tu dla przyjemności i miłego spędzania czasu w gronie, które nie wymusza na nas niczego.
Ferdynand Dugosz - Senator XIII Kadencji, Prezes Suderlandzkiej Agencji Kosmicznej

Kotylion (3 rocznica niepodległości)Order za Osobiste Męstwo
Odpowiedz
Kwestię braku możliwości w ankietach to z tego co pamiętam było pokłosiem pewnego incydentu. Na ten moment włączyłem ponownie opcję używania ankiet, zaś wkrótce pewnie poprawi się inną kwestię
Norbert Byfyj - Naczelnik Państwa Suderland, Gubernator Hrabstwa Koburgii, Kierownik Resortu Gospodarki i Finansów, Senator XIII Kadencji, Wicemarszałek Senatu Doktor Hab. Chemii

Krzyż CzynuKotylion (3 rocznica niepodległości)Gwiazda Orderu OdrodzeniaOrder za Osobiste MęstwoOznaka Obywatelska Złota Odznaka „W Służbie Oświaty”
Odpowiedz
Topic Options