Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł! Want to support this website? Click here and add some funds! Your money will then be used to pay for any of our services, including removing this ad.

Mikrozofia
Ostatnie dwa wykłady JE Swarzewskiego były mniej ciekawe z punktu widzenia zwykłego obserwatora więc ich tu nie wrzucałem. Natomiast dzisiejszy wykład jest bardzo interesujący - o społecznościach pozornych

Zachęcam do lektury!
Karl von Schwarzengrau - I Elektor Państwa Suderlandzkiego; Naczelny Wódz Sił Zbrojnych; Deputowany Zgromadzenia Narodowego

Srebrna Odznaka za Wzorową SłużbęKotylion (3 rocznica niepodległości)Oznaka Obywatelska Medal WojskaGwiazda Orderu OdrodzeniaOrder za Osobiste Męstwo
Odpowiedz
12-ty wykład Andrzeja Swarzewskiego. Tym razem o niebezpieczeństwach transcendencji - link.
Karl von Schwarzengrau - I Elektor Państwa Suderlandzkiego; Naczelny Wódz Sił Zbrojnych; Deputowany Zgromadzenia Narodowego

Srebrna Odznaka za Wzorową SłużbęKotylion (3 rocznica niepodległości)Oznaka Obywatelska Medal WojskaGwiazda Orderu OdrodzeniaOrder za Osobiste Męstwo
Odpowiedz
Artykuł ciekawy i pouczający, chociaż zapewne niewiele zmieni. Niektórzy nie potrafią się wczuć i skoro wcześniej tego nie robili, to nie zaczną nagle. Niestety.
Ferdynand Dugosz - Senator XIII Kadencji, Prezes Suderlandzkiej Agencji Kosmicznej

Kotylion (3 rocznica niepodległości)Order za Osobiste Męstwo
Odpowiedz
Wie pan, w ogóle efekty mojej działalności wybiegającej poza bialeńską bieżączkę mogą nie dać żadnych efektów lub dać je w bardzo odległej perspektywie i wówczas nie będą już identyfikowane z moją działalnością. Liczę się z tym, zarówno w przypadku mikrozofii, jak i integracji nordackiej. Możliwe, że gdybym zniknął na dłużej, to mikrozofia zostałaby zapomniana, a integracja nordacka zaprzepaszczona. Pewnego dnia światło w moim gabinecie zgaśnie po raz ostatni, ale póki co jestem i walczę, piórem i dyplomacją.

Odpowiedz
Brak skłonności do refleksji to jest jeden z głównych problemów mikroświata. I o ile zgodzę się i jest to prawda, tak nie należy uznawać za odpowiednie, by praca się marnowała i była zaprzepaszczana. W ten sposób nigdy nie ruszymy naprzód.
Ferdynand Dugosz - Senator XIII Kadencji, Prezes Suderlandzkiej Agencji Kosmicznej

Kotylion (3 rocznica niepodległości)Order za Osobiste Męstwo
Odpowiedz
Nie jest to odpowiednie, ma Pan rację. Ćwierćwiecze istnienia mikroświata wygląda tak, że dochodzimy do jakiegoś etapu, nudzimy się i wszystko niszczymy, a potem znowu dokonujemy tego samego "postępu", wyważając otwarte od dawna drzwi. Chodzimy w kółko, zamiast do przodu. Jednym z celów Ligi Bluszczowej (projekt statutu ma zostać przedstawiony przez prof. Piccolominiego po weekendzie) ma być stworzenie biblioteki, a następnie encyklopedii. Może zebranie dziedzictwa i historii sprawi, że nie będziemy musieli jej ciągle powtarzać?

Odpowiedz
Brak skłonności do refleksji to problem nie tylko mikroświata. Ten problem tutaj trafił ze świata realnego. Przecież wszystko jest zrobione, nic nie trzeba robić, zachowania w stylu "a co mnie to obchodzi" i tak dalej. Liberalne, zatomizowane, nihilistyczne społeczeństwo realne musi znaleźć swoje odzwierciedlenie i w mikroświecie.

Odpowiedz
Topic Options