Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł! Want to support this website? Click here and add some funds! Your money will then be used to pay for any of our services, including removing this ad.

Propaganda i rozgłos
Nie będę zbytnio owijać w bawełnę, wątek będzie po prostu dotyczył tego, co ma w tytule. Chodzi rzecz jasna o nasz własny rozgłos oraz propagandę, która nakłoni obywateli do aktywniejszej działalności w państwie. Zostałem kierownikiem resortu mnóstwa rzeczy i jedną z nich jest właśnie ta propaganda. To chyba oczywiste, że ma ona państwu pomagać, nie zaś mu szkodzić. Nasze państwo potrzebuje przede wszystkim dwóch rzeczy:
- propagandy na zewnątrz
- propagandy wewnątrz
Po pierwsze, potrzebujemy porządnej reklamy, która przyciągnie do nas nowe osoby. Pokaże im możliwości i zachęci do dalszego zagłębiania się w mikronacje. Drugą kwestią jest propaganda wewnątrz, która pomoże nam te osoby zatrzymać w państwie, a przy okazji uaktywnić obywateli, którzy już tu są. Bo nie oszukujmy się, ilu nas jest... Pięciu? To chyba trochę za mało, by zarządzać krajem z takim zapleczem. Gdzie tu przyjemność w tym wszystkim. Jednym z naszych największych priorytetów nadchodzących miesięcy powinno być polepszenie sytuacji demograficznej, by życie w państwie znów odżyło. Rewolucja zwyciężyła, ale niech jej dziecko nie umrze przy porodzie. 

Na początek chciałbym zająć się propagandą wewnątrz. Składa się na to przede wszystkim odświeżenie kilku kluczowych wątków, takich jak nasz słynny poradnik od Pana Dmowskiego. Mimo tego jaki cyrk potem z tym Panem mieliśmy, to porządny poradnik. Problem tylko jest taki, że jest kompletnie nieaktualny. Potrzebne są do tego porządki na forum, polegające głównie na przemianowaniu kilku wątków oraz archiwizacji tych, które już nie będą dłużej potrzebne. No i nasz Discord państwowy... Doskonale wiem, że przyzwyczailiśmy się do Skype'a, ale dosłownie przed chwilą zgodziliście się Panowie ze mną, że Discord będzie lepszym wyborem. A nasz państwowy Discord, który dotąd był prawie martwy, potrzebuje również przebudowy. Potrzebne jest uporządkowanie ról, utworzenie odpowiednich kanałów np. do sesji senatu, a także ewentualne dodanie botów. 

Także pozostaje pytanie, czy są osoby chętne, które znają się na powyższych rzeczach i byłyby w stanie się ich podjąć. Do poradnika przydałaby się osoba dobrze zaznajomiona z konstytucją, do porządkowania ktoś kto będzie potrafił ocenić co jest ważne, a co nie. No a do Discorda osoba, która kojarzy jakkolwiek temat moderacji na tej platformie.
Ferdynand Dugosz - Senator XIII Kadencji, Prezes Suderlandzkiej Agencji Kosmicznej

Kotylion (3 rocznica niepodległości)Order za Osobiste Męstwo
Odpowiedz
Jeśli chodzi o Discord ja mogę się nim zająć.

Gustaw II Vladerewski

Kotylion (3 rocznica niepodległości)
Odpowiedz
To z jakiego komunikatora korzystamy jest mi obojętne, ale jeśli discord rzeczywiście oferuje tyle funkcji to jestem jak najbardziej za zmianą naszego komunikatora na niego.

Co do porządków na forum - to jakie konkretnie wątki/działy należałoby przemianować/zarchiwizować? Skoro wysuwa Pan tę propozycję to myślę, że ma Pan jakieś propozycje.

Propaganda na zewnątrz... Poza tym, że cały mikroświat przeżywa kryzys demograficzny i nie zaradzimy temu to myśląc o przykuciu uwagi kogoś z zagranicy lub przyciągnięciu tych, którzy odeszli - najlepiej zastosować propagandę sukcesu Big Grin
Karl von Schwarzengrau - I Elektor Państwa Suderlandzkiego; Naczelny Wódz Sił Zbrojnych; Deputowany Zgromadzenia Narodowego

Srebrna Odznaka za Wzorową SłużbęKotylion (3 rocznica niepodległości)Oznaka Obywatelska Medal WojskaGwiazda Orderu OdrodzeniaOrder za Osobiste Męstwo
Odpowiedz
(05.01.2020, 21:27)Karl von Schwarzengrau napisał(a): Co do porządków na forum - to jakie konkretnie wątki/działy należałoby przemianować/zarchiwizować? Skoro wysuwa Pan tę propozycję to myślę, że ma Pan jakieś propozycje.

Głównie chodzi tu o nieaktualne akty prawne oraz wnioski i inne dokumenty, które nie wpisują się w naszą nową konstytucję. Na pewno nie chodzi o kasowanie, ale według mnie po prostu nie ma sensu robić bałaganu dla wątków, które od dawna są nieaktualne. Nie mam konkretnej listy, ale dajmy przykład: gabinet marszałka senatu. Nie ma już u nas takiej osoby. Do tego wciąż jest sporo wątków lub działów, które mają w nazwie właśnie "senat", czy inne nieistniejące już rzeczy. Nie ma też już u nas sądu cywilnego (co w sumie zaczyna mnie zastanawiać, bo gdzie teraz się podzieją rozprawy między obywatelami). Nie powiem dokładnie które wątki należy zarchiwizować, bo nie wiem też które ustawy akceptujemy w nowym państwie, a które nie.

(05.01.2020, 21:27)Karl von Schwarzengrau napisał(a): Propaganda na zewnątrz... Poza tym, że cały mikroświat przeżywa kryzys demograficzny i nie zaradzimy temu to myśląc o przykuciu uwagi kogoś z zagranicy lub przyciągnięciu tych, którzy odeszli - najlepiej zastosować propagandę sukcesu Big Grin

Pokazywać jak jest u nas pięknie zawsze można, ale nie do końca chodziło mi o przyciąganie zagranicy. Nie potrzebni nam kosmopolici. Głównie miałem na myśli świeże osoby, które nie będą latać jak psy za kością po kolejnych państwach.
Ferdynand Dugosz - Senator XIII Kadencji, Prezes Suderlandzkiej Agencji Kosmicznej

Odpowiedz
Świeżym osobom propaganda sukcesu też mogłaby zostać przedstawiona
Norbert Byfyj - Wiceelektor, Deputowany, Gubernator Hrabstwa Koburgii, Kierownik Resortu Gospodarki i Finansów,  Doktor Hab. Chemii

Krzyż CzynuKotylion (3 rocznica niepodległości)Gwiazda Orderu OdrodzeniaOrder za Osobiste MęstwoZłota Odznaka „W Służbie Oświaty”Oznaka Obywatelska
Odpowiedz
Mogłaby, tylko musiałaby być podparta czymkolwiek. Jakby to wyglądało, że rozgłaszamy wszem i wobec "nasze państwo tętni życiem, posiadamy aktywną gospodarkę, a do tego toczy się u nas masa dyskusji", gdy tymczasem nasze państwo ma 5 obywateli na krzyż, gospodarka działa sobie jak chce i na pewno nie aktywnie, a dyskusji już praktycznie nie wstawiamy. Jak już propaganda sukcesu, to raczej nie wdawać się w szczegóły.

Odpowiedz
Propaganda sukcesu ukazująca nas jako państwo, które wybrnęło z zawirowań, rozwija się, staje się bardziej profesjonalne i posiada klimat, którego nigdzie indziej się nie uświadczy*. Może to kogoś by przyciągnęło.

*Nie wiem jak z faszyzmem w Sclavinii, niby jest, ale nie widziałem.
Karl von Schwarzengrau - I Elektor Państwa Suderlandzkiego; Naczelny Wódz Sił Zbrojnych; Deputowany Zgromadzenia Narodowego

Srebrna Odznaka za Wzorową SłużbęKotylion (3 rocznica niepodległości)Oznaka Obywatelska Medal WojskaGwiazda Orderu OdrodzeniaOrder za Osobiste Męstwo
Odpowiedz
Właśnie przeprowadziłem drobne korekty na forum.

Usunąłem następujące działy:
- Komisja Senacka do spraw Koburgii 
- Traktaty i Ustawy zatwierdzone przez Senat w dziale "Gabinet Marszałka Senatu"
- Fundacja Pro Militari
- Suderlandzkie Towarzystwo Wędkarskie i Myśliwskie
- działy partii (pozostawiono jedynie te funkcjonujące)
- Centralna Komisja Wyborcza (nasze prawo nie przewiduje wyborów)
- Obchody Święta Niepodległości - przygotowanie
- Dzban Miesiąca

Zmieniłem nazwy:
- Gabinet Marszałka Senatu na "Wnioski i projekty aktów prawnych"
- Archiwum Marszałka Senatu w Gabinecie Marszałka Senatu na "Archiwalne wnioski i projekty"

Uporządkowania wymagają jeszcze:
- Ambasady
- Prasa
- Sztuka i kultura (o ile jest coś co należy tam uporządkować)
- Sądy

Odpowiedz
W przypadku prasy można po prostu dać naddział o archiwalnych numerach tak osobiście uważam, zaś sztuki i kultury póki co bym raczej nie ruszał.
Norbert Byfyj - Wiceelektor, Deputowany, Gubernator Hrabstwa Koburgii, Kierownik Resortu Gospodarki i Finansów,  Doktor Hab. Chemii

Krzyż CzynuKotylion (3 rocznica niepodległości)Gwiazda Orderu OdrodzeniaOrder za Osobiste MęstwoZłota Odznaka „W Służbie Oświaty”Oznaka Obywatelska
Odpowiedz
Dziękuję bardzo Panu. Jeśli nikt nie planuje lub nie zaczął tego robić, to postaram się w najbliższym czasie zająć jakimś poradnikiem. Inicjacja nowych obywateli to jeden z ważniejszych momentów w ich karierze.

Odpowiedz
Z ważnych rzeczy do zmiany jest jeszcze nasza strona z newsami. Zakładka na tej stronie dalej nazywa się "Republika Suderlandu", baner u góry również jest " Republiką Suderlandu". Szukam tego w panelu, ale nie mogę znaleźć... Jak jakiś admin znajdzie to można by zmienić Wink

Odpowiedz
Ktoś wie może, czy możemy edytować posty Pana Maja? Chodzi mi tu o poradniki. Czy w ogóle powinniśmy to robić, czy opublikować wszystko od nowa?

Odpowiedz
Edytować wszystko możemy. Jedynie w panelu, na profilu Pana Maja nie da rady grzebać.

Ale myślę, że lepiej zrobić od nowa, bez edycji. Przypuszczam, że nowe poradniki z tamtymi mają niewiele wspólnego i funkcja "edytuj" powinna służyć kosmetycznym zmianom, a nie pisaniu posta prawie na nowo.

Odpowiedz
Topic Options