Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł! Want to support this website? Click here and add some funds! Your money will then be used to pay for any of our services, including removing this ad.

Garść informacji z zagranicy
Od wielu dni już, w tym dziale nie pojawiały się żadne informacje. To nie z tego powodu, że nic się nie dzieje, a trochę to zaniedbaliśmy - a dzieje się.

W grudniu w Królestwie Dreamlandu odbyły się wybory na Premiera. Wygrał je Christien van der Pohl uzyskując 6 głosów na 11 oddanych (4 uzyskał Robert II Fryderyk, 1 Stanisław D.). Kadencja ta nie trwała jednak długo. 6 stycznia 2020 ogłoszono wyniki referendum ws. odwołania Premiera i powołania na tę funkcję Roberta II Fryderyka. Stosunek głosów był 6:2 i obecnie Premierem KD jest Robert II Fryderyk.

W Sarmacji przeprowadzono referendum ws. odwołania Księcia Piotra III Łukasza. Za odwołaniem Księcia opowiedziało się 26 oddających głos (64 głosy), przeciw było 8 osób (8 głosów) i wstrzymały się 2 osoby (4 głosy). Miażdżąca przewaga "za" odwołaniem Księcia, ale niewiele po tym referendum, pojawiły się głosy, że jest ono niezgodne z prawem - link. Nie śledziłem dalej sprawy więc nie wiem jak jest obecnie, ale nawet jak referendum zostało unieważnione to myślę, że Książę Piotr III Łukasz powinien abdykować. Wyniki mimo wszystko pokazały, że Sarmaci nie widzą go dalej jako głowy państwa.

Na forum Bialenii i Dreamlandu można znaleźć informacje o tym, że Federacja Nordacka przymierza się do aneksji Voxlandu i Westlandu. Uwagę międzynarodową przykuwa właśnie Westland, który jest tworzony przez Alexandra Novaka (powiązanego z FN), Augusta Sparasana (powiązany z Sarmacją) oraz Joahima-von-R (obywatela powiązanego chyba z każdą możliwą mikronacją z wyjątkiem naszej i Dreamlandu), ponieważ padają argumenty, że "FN zyska nowych obywateli, ziemie i ogółem możliwości", lecz jeśli spojrzymy na działalność tych osób to one wcześniej działały lub dalej działają w FN i szczerze nie wiem co Federacja Nordacka miałaby zyskać. Kwestię polityki na Nordacie skomentuję szerzej w swoim expose. Jutro z kolei w Obserwatorze Narodowym pojawi się artykuł dot. rewizji suderlandzkiej polityki kolonialnej i stosunków międzynarodowych na Nordacie. 

*Prewencyjnie zaznaczam, że powyższy artykuł nie ma na celu obrażania Federacji Nordackiej oraz obywateli tego państwa.
Karl von Schwarzengrau - I Elektor Państwa Suderlandzkiego; Naczelny Wódz Sił Zbrojnych; Deputowany Zgromadzenia Narodowego

Srebrna Odznaka za Wzorową SłużbęKotylion (3 rocznica niepodległości)Oznaka Obywatelska Medal WojskaGwiazda Orderu OdrodzeniaOrder za Osobiste Męstwo
Odpowiedz
(14.01.2020, 23:50)Karl von Schwarzengrau napisał(a): W grudniu w Królestwie Dreamlandu odbyły się wybory na Premiera. Wygrał je Christien van der Pohl uzyskując 6 głosów na 11 oddanych (4 uzyskał Robert II Fryderyk, 1 Stanisław D.). Kadencja ta nie trwała jednak długo. 6 stycznia 2020 ogłoszono wyniki referendum ws. odwołania Premiera i powołania na tę funkcję Roberta II Fryderyka. Stosunek głosów był 6:2 i obecnie Premierem KD jest Robert II Fryderyk.
Pogratulować tylko Dmowskiemu wyniku. Dobrze rozumiem, że w miesiąc Dreamlandczycy stwierdzili, że ich wybór jest do niczego i trzeba na to stanowisko powoływać osobę, która dobrowolnie z niego w przeszłości zrezygnowała?

(14.01.2020, 23:50)Karl von Schwarzengrau napisał(a): W Sarmacji przeprowadzono referendum ws. odwołania Księcia Piotra III Łukasza. Za odwołaniem Księcia opowiedziało się 26 oddających głos (64 głosy), przeciw było 8 osób (8 głosów) i wstrzymały się 2 osoby (4 głosy). Miażdżąca przewaga "za" odwołaniem Księcia, ale niewiele po tym referendum, pojawiły się głosy, że jest ono niezgodne z prawem - link. Nie śledziłem dalej sprawy więc nie wiem jak jest obecnie, ale nawet jak referendum zostało unieważnione to myślę, że Książę Piotr III Łukasz powinien abdykować. Wyniki mimo wszystko pokazały, że Sarmaci nie widzą go dalej jako głowy państwa.
Coś dużo w ostatnim czasie tych odwołań. Czym się tak zasłużył Sarmatom?

(14.01.2020, 23:50)Karl von Schwarzengrau napisał(a): Na forum Bialenii i Dreamlandu można znaleźć informacje o tym, że Federacja Nordacka przymierza się do aneksji Voxlandu i Westlandu. Uwagę międzynarodową przykuwa właśnie Westland, który jest tworzony przez Alexandra Novaka (powiązanego z FN), Augusta Sparasana (powiązany z Sarmacją) oraz Joahima-von-R (obywatela powiązanego chyba z każdą możliwą mikronacją z wyjątkiem naszej i Dreamlandu), ponieważ padają argumenty, że "FN zyska nowych obywateli, ziemie i ogółem możliwości", lecz jeśli spojrzymy na działalność tych osób to one wcześniej działały lub dalej działają w FN i szczerze nie wiem co Federacja Nordacka miałaby zyskać. Kwestię polityki na Nordacie skomentuję szerzej w swoim expose. Jutro z kolei w Obserwatorze Narodowym pojawi się artykuł dot. rewizji suderlandzkiej polityki kolonialnej i stosunków międzynarodowych na Nordacie. 
Wyjątkowo głupkowate podejście trzeba przyznać. Nie chodzi tu nawet o samą Federację a to, jakie wymówki stawiają, by wchłaniać kolejne terytoria. Nie widziałem, by szczególnie urośli demograficznie od ostatnich "czystek" terenów, zatem kompletnie nie rozumiem, jaki ma sens taka zabawa. Niech już nawet istnieją te Voxlandy i Westlandie. Tylko jako osobne twory, by zwiększały "sieć", w jaką mikroświat może łapać mikronautów. Jeśli rzeczywiście zostaną wchłonięte, to chyba trzeba się będzie zastanowić, czy ktoś tu czegoś nie zaplanował. Jeśli te państwa znikną pod walcem FN, to myślę, że rozsądnym będzie na nowo rozbudzić naszą imperialistyczną machinę i zrobić to samo, co rok temu. Wtedy podziałało.
Ferdynand Dugosz - Senator XIII Kadencji, Prezes Suderlandzkiej Agencji Kosmicznej

Kotylion (3 rocznica niepodległości)Order za Osobiste Męstwo
Odpowiedz
Premier został odwołany z powodu nieaktywności. Przed świętami zaginął i się nie pojawiał więc decyzja nie powinna dziwić. A Robert II Fryderyk abdykował z funkcji Króla, a nie Premiera, tak więc nie powraca na stanowisko, z którego zrezygnował Wink

W sprawie Sarmacji ciekawy jest ten wątek. Zbiorowe rzucanie obywatelstwem jest rzadko spotykane.

A co do FN - nie znalazłem u nich żadnej dyskusji i wygląda to (na szczęście) na fanaberie przywódców państw chcących dołączyć do FN, a nie obywateli i władz FN, a więc jest nadzieja, że nie dojdzie do tak bezsensownych aneksji. Nie zmienia to faktu, że jakieś przeciwdziałanie byłoby wskazane, będę starał się wdrażać pomysły ze swojego felietonu.
Karl von Schwarzengrau - I Elektor Państwa Suderlandzkiego; Naczelny Wódz Sił Zbrojnych; Deputowany Zgromadzenia Narodowego

Srebrna Odznaka za Wzorową SłużbęKotylion (3 rocznica niepodległości)Oznaka Obywatelska Medal WojskaGwiazda Orderu OdrodzeniaOrder za Osobiste Męstwo
Odpowiedz
Przepraszam za pomyłkę związaną z Dreamlandem. To nie zmienia jednak faktu, że władza w tamtym państwie wyjątkowo często się zmienia w ostatnim czasie.

Rzucania obywatelstwem nawet nie ma co komentować. Typowe jajczenie, by samego siebie utwierdzić w przekonaniu o słuszności rezygnacji. Obywatelstwo nie jest ladacznicą, którą można w kółko sobie brać i oddawać, kiedy tylko się straci ochotę. Nie wymaga do tego szczególnych starań, a jedynie niewielka część osób, które po raz kolejny "odpuszczają sobie" robią to w końcu na dobre. Niech za przykład posłuży nam nieszczęsny rosko, znany teraz jako jakiś xbox.

W kwestii Nordaty mam podobne zdanie. Mam nadzieję, że tamtejsze władze mają na tyle rozumu w głowie, by odrzucać podobne propozycje wchłonięcia sztucznych państw. Lecz nawet jeśli nie zamierzają poszerzać swoich granic, sytuację na tym kontynencie trzeba ostatecznie ustabilizować. W rozwój kolonii wkładamy coraz więcej środków i w naszym interesie jest, by niechciane tereny wreszcie zyskały stabilnego właściciela. Dopiero wtedy będzie mowa o poważnej polityce.
Ferdynand Dugosz - Senator XIII Kadencji, Prezes Suderlandzkiej Agencji Kosmicznej

Odpowiedz
Nie zgodzę, że władza w Dreamlandzie dosyć często się zmienia. Na najważniejszych stanowiskach od dawna przewijają się te same osoby i jedynie zachodzi rotacja między nimi.

Co do FN to myślę, że jednak te dwa państwa nie zostaną wchłonięte w granice Federacji. Z Novakiem ostatnio jest tam niezły cyrk (stracił uprawnienia moderatora za kasowanie postów), a Prezydent Kamiljan Harlin von Wespucci jest mało aktywny (otatnio to w ogóle nie jest aktywny) i mogą mieć poważniejsze problemy aniżeli fanaberie obywatela FN związane z włączeniem jego drugiego kraju do FN, aby FN zyskała nowych obywateli.

Odpowiedz
Voxland i Westland zjednoczyły się - forum

Odpowiedz
Te same osoby, te same bezsensowne pomysły. Padnie to po tygodniu, a i głębszych intencji nawet nie ma. To po prostu sztuczne trzepanie państw. Jak tak dalej pójdzie, to dostaniemy nowych Grutinów.

Odpowiedz
Według mnie świat (realny jak i mikromacyjny) nie znosi pustki. Gdyby w świecie realnym upadła Federacja Rosyjska lub Stany Zjednoczone to nie powstałaby jedna wielka dziura w postaci ziemi niczyjej, a szereg małych państewek oraz jedno lub dwa trochę większe wierzące w to, że są kontynuatorami upadłego mocarstwa i zobowiązane do wypełnienia luki.
W mikronacjach Grutin zanikł (a przynajmniej zdecydowanie ograniczył aktywność), ale pustka nie może być i naturalne, że ktoś w mniej lub bardziej umiejętny sposób przejmie jego rolę.

Poza tym - osobiście uważam, że Voxland i Westland podjęły dobrą decyzję o stowarzyszeniu. Dzięki temu mają większą szansę na wytworzenie jakiejś spójnej i trwałej narracji, bez potrzeby bycia wchłanianym przez Federację Nordacką. A to, czy przetrwają, czy nie to już ich problem, przynajmniej nie proszą się o klapę wizerunkową.

Odpowiedz
Co kto uważa. Jak dla mnie nie przeżyje to długo, patrząc na dotychczasową karierę tamtejszych obywateli. Sporo do życzenia pozostawia również jakość forum, które wygląda, jakby dosłownie się zaraz miało rozsypać...

Odpowiedz
Ciekawe jest położenie tej Secesyjnej Republiki Westlandu...

[Obrazek: mapa_nordata.png]

Jest to nowa wyspa na wschód od Brodrii.

Odpowiedz
No i stało się...

Odpowiedz
Całkiem szybko to poszło, trzeba przyznać
Norbert Byfyj - Wiceelektor, Deputowany, Gubernator Hrabstwa Koburgii, Kierownik Resortu Gospodarki i Finansów,  Doktor Hab. Chemii

Krzyż CzynuKotylion (3 rocznica niepodległości)Gwiazda Orderu OdrodzeniaOrder za Osobiste MęstwoZłota Odznaka „W Służbie Oświaty”Oznaka Obywatelska
Odpowiedz
Jest pewna ciekawa rzecz, mianowicie art 4.1. Skoro tam jest 3 obywateli (w takim razie posiada ona błąd - skoro jest 3 obywateli, to ich liczba nie może spaść poniżej 4; powinno to być sformułowane "jeśli liczba obywateli w przeciągu 3 miesięcy nie osiągnie stanu co najmniej 4 obywateli to...") to wylatują na start czy po 3 miesiącach?
Poza tym, w FN trwa głosowanie nad odwołaniem Prezydenta.

Odpowiedz
Narazie wydałem stosowne oświadczenie w tej sprawie - link.
Jeśli ten stan rzeczy się utrzyma w rzeczonych 24 godzinach, jutro złożę projekt odpowiedniej uchwały w Zgromadzeniu Narodowym w sprawie Nordaty.

Odpowiedz
Prezydent FN Harlin Wespucci popełnia samobójstwo - ale inba panowie.

Odpowiedz
I cały świat nagle odetchnął z ulgą.

Odpowiedz
LRM uznała nowe terytorium Westlandu http://prmagnificat.cba.pl/showthread.php?tid=127

Odpowiedz
Kwestia wchłonięcia do FN została już zażegnana?

Odpowiedz
(24.01.2020, 22:14)Ferdynand Dugosz napisał(a): Kwestia wchłonięcia do FN została już zażegnana?

Pozostał tylko status Bialenii w tej sprawie...

Odpowiedz
(24.01.2020, 22:14)Ferdynand Dugosz napisał(a): Kwestia wchłonięcia do FN została już zażegnana?

Nie byłbym pewien, teraz wszystko zależy od tego jak postanowią obywatele i w jakiej liczbie, jeżeli odnośnie tego było postawione pytanie. 
(—) Erik Otton von Hohenburg 

Odpowiedz
Topic Options