Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!

USTAWA o podatkach w państwie Suderland z dnia 20 czerwca 2017
#1
Cytat:
[Obrazek: QzcXLyL.jpg]
o podatkach w państwie SuderlandUSTAWA
z dnia 20.06.2017
o podatkach w państwie Suderland

Rozdział I
Podatek dochodowy

1. Każdy obywatel Suderlandu zobowiązany jest do zapłaty 8% od dochodu miesięcznego liczonego od dnia 26 poprzedniego miesiąca do 25 dnia tego samego miesiąca.
2.Zapłata podatku musi zostać uiszczona w przeciągu 5 dni od dnia 25 każdego miesiąca. 
3. Każdy obywatel zobowiązany jest do dostarczenia potwierdzenia ilości dochodów w danym miesiącu a także dowodów wpłaty do resortugospodarki  z tytułu odprowadzenia 10% podatku. 
4.Każdy obywatel ma prawo do rozliczenia dwumiesięcznego na takich samych warunkach jak przy rozliczeniu miesięcznym.

Rozdział II
Podatek od działalności gospodarczej

1.Każdy obywatel posiadający działalność gospodarczą, która przynosi zysk 3 miesięczny większy od kwoty 50 000 zobowiązany jest do płacenia podatku w wysokości 15% od zysków owej działalności w skali miesięcznej.  Każdy właściciel działalności gospodarczej, której zysk z ostatnich 3 miesięcy przekroczył 15 000 zobowiązany jest do płacenia podatku w wysokości 10% od zysków z ostatniego miesiąca. Każdy właściciel działalności gospodarczej, której dochód w przeciągu 3 miesięcy był równy lub niższy niż 15 000 zobowiązany jest płacić  podatek w wysokości 5%. 
2.Miesiąc rozliczeniowy zaczyna się dnia 1 każdego miesiąca a kończy  z ostatnim dniem miesiąca.
3. Każdy właściciel działalności gospodarczej zobowiązany jest do zapłacenia podatku w wysokości zależnej od jego dochodu do 5 dni na wskazany przez Resort Gospodarki adres bankowy.

Kary w przypadku braku zapłaty podatków:
1. W przypadku niezapłacenia miesięcznego podatku i nie wystosowanie pisma odnoszącego się do owej sytuacji Resort Gospodarki ma obowiązek wystosować notę przypominającą o zapłaceniu podatku lecz jeśli podatek w dalszym ciągu nie zostanie uiszczony – w ciągu kolejnych 5 dni to Resort Gospodarki  ma prawo zająć własność tejże osoby. Jeśli osoba ta nie posiada działalności którą można zająć ministerstwo gospodarki ma prawo zająć część wynagrodzenia u określonego pracodawcy.
2. W przypadku braku środków pieniężnych z uwagi na brak stałego zatrudnienia a także brak działalności gospodarczej ów obywatel, który zalega z zapłaceniem podatku zostaje powołany do prac gospodarczo-komunalnych na terenie miast Suderlandu. Jest to działanie na korzyść społeczeństwa, państwa. Załącznik:

Wzór raportów dochodowych oraz podatków:
[Obrazek: a9507feece75427182d5a2fa82838955.png]

Przeniesiono ze starego forum.
[Obrazek: NzLBupx.png]     [Obrazek: Il9xQZB.png]     [Obrazek: h2Epeb3.png]     [Obrazek: ysbN3sL.png]     [Obrazek: Yxw9Kih.png]     [Obrazek: gL7GFe3.png]     [Obrazek: xHbha88.png]

Profesor Prawa


Order KonstytucjiKotylion (3 rocznica niepodległości)Oznaka Obywatelska Krzyż CzynuZłota Odznaka „W Służbie Oświaty”Order Ojczyzny
#2
Ustawa uchylona
Karl von Schwarzengrau - Kierownik Resortu Obronny Narodowej, Kierownik Resortu Spraw Wewnętrznych, Marszałek Senatu, Senator XII Kadencji, Prezydent Miasta Deliland, Gubernator Nordaty Suderlandzkiej,

Naczelny Dowódca Wojsk Lądowych
Marszałek Polowy Suderlandzkich Sił Zbrojnych

Adiunkt

Srebrna Odznaka za Wzorową SłużbęKotylion (3 rocznica niepodległości)Oznaka Obywatelska Medal WojskaGwiazda Orderu OdrodzeniaOrder za Osobiste Męstwo
Topic Options
Wątek zamknięty