Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł! Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.

Encyklopedia orderów
#1
Poniższa Encyklopedia dotyczy orderów, które są zapisane w ustawie o orderach. Każdy order posiada wyśrodkowaną fotografie, baretkę, która będzie znajdować się w sygnaturze oznaczonego oraz opis wyglądu medalu.

Spis orderów:

Dla Cywili:

- Order „Za osobiste męstwo”
- Odznaka Obywatelska
- Gwiazda Orderu Odrodzenia
- Krzyż Czynu
- Złota Odznaka „W Służbie Oświaty”
- Odznaka „Zasłużony Działacz”
- Złoty Order Senatu
- Order Przyjaźni Narodów
- Order Ojczyzny
- Order Konstytucji
- Order Republiki

Dla wojskowych:

- Srebrna Odznaka za Zasługi w Ochronie Granic
- Złota Odznaka „W Służbie Narodu”
- Srebrna Odznaka za Wzorową Służbę
- Medal Zasłużony na Polu Chwały
- Odznaka Braterstwa Broni
- Wojskowa Odznaka Honorowa
- Morska Odznaka Honorowa
- Lotnicza Odznaka Honorowa 
- Medal Wojska
- Medal Morski
- Medal Lotniczy
- Srebrna Odznaka Strzelecka
Fryderyk Marks 

..Nadejdą czasy, kiedy Ci, którzy zamykali smoki będą błagać nas o to, żeby nie oddawać ich w ich szpony''#2
Order za osobiste męstwo

[Obrazek: ondqD9E.jpg]

[Obrazek: JSy2Pq9.png] 

Opis - Order jest wręczany za zasługi w czasie trwania pokoju. Kształt orderu symbolizuje gwiazdę, która ma czuwać nad nami w czasie pokoju. Natomiast mała czerwona ma wskazywać na cierpienie i ból związany z możliwością wybuchu wojny. Wojny, której jednak nie ma, dzięki staraniom oznaczonego. W środkowej części gwiazdy umieszczony jest okrągła tarcza z napisem po grecku ,,Pokój z tobą'' Na centralnym portrecie znajduje się konkubina szlachcica z XVIII wieku, która zabiła go, kiedy ten chciał doprowadzić do wybuchu wojny domowej. Za ten czyn, została powieszona.
Fryderyk Marks 

..Nadejdą czasy, kiedy Ci, którzy zamykali smoki będą błagać nas o to, żeby nie oddawać ich w ich szpony''#3
Oznaka Obywatelska

[Obrazek: tNmzxpB.jpg]  

[Obrazek: u51dnqD.png]

Opis - Order jest wręczany za zasługi w aktywności forum. Kształt orderu symbolizuje krzyż, który każdy człowiek musi nosić na plecach i pomimo tego ma czas na aktywną działalność w państwie. Czerwone i czarne paski są symbolami krwi i brudu, które towarzyszą nam podczas tych prac. Symbol widniejący w centrum gwiazdy nawiązuje do kształtu litery A, co jest pierwszą literą od słowa aktywność.
Fryderyk Marks 

..Nadejdą czasy, kiedy Ci, którzy zamykali smoki będą błagać nas o to, żeby nie oddawać ich w ich szpony''#4
Gwiazda Orderu Odrodzenia

[Obrazek: JQKIJdK.jpg]

[Obrazek: demBCej.png]

Opis - Gwiazda Orderu Odrodzenia jest wręczana za wybitne zasługi na rzecz kraju. Kształt orderu symbolizuje krzyż, który każdy człowiek musi nosić na plecach i pomimo tego ma czas na działania na rzecz dobra swojej ojczyzny. Złoto symbolizuje wybitne osiągnięcia, a czerwień krew przelaną za dane czyny. Data 1918 nawiązuje do wydarzeń, kiedy nieznany bezdomny dał kawałek chleba dla zdradzonego przez przyjaciół polityka. Ten czyn zmienił nastawienie polityka do ludzi i uwierzył w ich moralność.
Fryderyk Marks 

..Nadejdą czasy, kiedy Ci, którzy zamykali smoki będą błagać nas o to, żeby nie oddawać ich w ich szpony''#5
Krzyż Czynu

[Obrazek: gDUnLIh.gif]  

[Obrazek: EVXEsaU.png]

Opis - Krzyż Czynu jest wręczany za zasługi dla gospodarki kraju. Kształt orderu symbolizuje krzyż, który każdy człowiek musi nosić na plecach i pomimo tego ma czas na dbanie o gospodarkę dla dobra kraju. Czarna wstążka ma przypominać o cierpieniu szarych pracowników zatrudnianych na czarno. Dwie główki gołębi tłumaczą czym jest pokój, a napis po łacinie ,, Chwała Niebiosom'' nawiązuje do słów magnata przemysłowego, który ucieszył się, że w jego fabryce pracownicy mogą pracować przez całą dobę dzięki elektryczności.
Fryderyk Marks 

..Nadejdą czasy, kiedy Ci, którzy zamykali smoki będą błagać nas o to, żeby nie oddawać ich w ich szpony''#6
Złota Odznaka „W Służbie Oświaty”

[Obrazek: YgB83JD.jpg]

[Obrazek: mPBTPW2.png]


Opis - Złota oznaka jest nadawane za zasługi dla kultury w kraju. Wygląd jest lekkim nawiązaniem do krzyża, który każdy człowiek musi nosić na plecach i pomimo tego ma czas na rozwój kultury we własnej ojczyźnie. 4 gryfy są nawiązaniem do godła państwowego. Postać w centralnej części orderu to słynna starożytna dama, która pomimo tego, że była kobietą była wojownikiem oraz mecenasem sztuki, zanim zabił ją mąż. Napis po łacinie ,, Wolę sztukę, niż miłość'' to według mitu ostatnie słowa wypowiedziane przez dzielną wojowniczkę. Choć według najnowszych badań powiedziała ,,A pidz...''
Fryderyk Marks 

..Nadejdą czasy, kiedy Ci, którzy zamykali smoki będą błagać nas o to, żeby nie oddawać ich w ich szpony''#7
Odznaka „Zasłużony Działacz”

[Obrazek: BjKgNUi.jpg]

[Obrazek: uU2ORb7.png]

Opis - Oznaka Zasłużonego Działacza jest nadawana za długoletni staż w senacie. 8 - ramienna Gwiazda Symbolizuje liczbę Senatorów i Prezydenta. Lew symbolizuje dominacje władzy ustawodawczej nad władzą wykonawczą (Słońce).
Fryderyk Marks 

..Nadejdą czasy, kiedy Ci, którzy zamykali smoki będą błagać nas o to, żeby nie oddawać ich w ich szpony''#8
Złoty Order Senatu

[Obrazek: ogx2QxI.jpg]

[Obrazek: MEYTbsB.gif]

Opis - Złoty order Senatu nadawany jest za usprawnienie działań w Senacie. Kształt orderu symbolizuje krzyż, który każdy człowiek musi nosić na plecach i pomimo tego ma czas na polepszenie działania władzy ustawodawczej. Litery R i P symbolizują skrót od ,,Republiki Parlamentarnej'', czyli ustroju Republiki Suderlandu. Wystające nitki na górze nie są przypadkowe. Symbolizują czasy, kiedy Senat musiał walczyć o wolny kraj.
Fryderyk Marks 

..Nadejdą czasy, kiedy Ci, którzy zamykali smoki będą błagać nas o to, żeby nie oddawać ich w ich szpony''#9
Order Przyjaźni Narodów

[Obrazek: vLORPxV.jpg]  

[Obrazek: oOr2N1c.png]

Opis - Order przyjaźni Narodów jest nadawany za pomoc w nawiązywaniu stosunków dyplomatycznych z innymi Nacjami. Kształt orderu symbolizuje gwiazdę, która ma czuwać nad nami w czasie pokoju. Laur oznacza zwycięstwo i porozumienie. Kula to nasza planeta co symbolizuje Świat. Cierp i młot to podstawowe narzędzia, dzięki którym narodziła się cywilizacja ludzka. Skrót CCCP to skrót od daty i wyrazu - 300 lat. Te 300 lat nawiązuje do wydarzeń, kiedy przypadkowy rybak dopłynął do Sarmacji i powiedział, że jest z Suderlandu. Został wyśmiany.
Fryderyk Marks 

..Nadejdą czasy, kiedy Ci, którzy zamykali smoki będą błagać nas o to, żeby nie oddawać ich w ich szpony''#10
Order Ojczyzny

[Obrazek: oqTCEoj.jpg]

[Obrazek: R827141.png]

Opis - Order Ojczyzny jest nadawany za zasługi dla rozwoju i przestrzegania  systemu prawnego Republiki Suderlandu. Złote i Niebieskie kolory symbolizują inteligencje oraz prawo, które ze są współgrają. Na centralnym portrecie znajduje się Ryszard Kwiecień, XVII wieczny myśliciel, który został zabity za stworzenie sprawiedliwego prawa dla wszystkich.
Fryderyk Marks 

..Nadejdą czasy, kiedy Ci, którzy zamykali smoki będą błagać nas o to, żeby nie oddawać ich w ich szpony''#11
Order Konstytucji

[Obrazek: EEH6iDj.jpg]

[Obrazek: GdcmNlL.jpg]

Opis - Order Konstytucji jest nadawany za obronę i działanie na rzecz Konstytucji Republiki Suderlandu. Kształt orderu symbolizuje krzyż, który każdy człowiek musi nosić na plecach i pomimo tego ma czas na walkę o swoje prawa. Wstążka w kolorze czerwieni ma symbolizować krew przelaną przez tych co walczyli o Konstytucje i za nią polegli. 4 Gryfy są symbolami Suderlandu, a w centralnej części orderu znajduje się Człowiek Prawy, który jest symbolem obywatela, dla którego najważniejsze jest prawo.
Fryderyk Marks 

..Nadejdą czasy, kiedy Ci, którzy zamykali smoki będą błagać nas o to, żeby nie oddawać ich w ich szpony''#12
Order Republiki

[Obrazek: UgsQohU.jpg]

[Obrazek: OnVXbLd.png]

Opis - Order Republiki jest nadawany za zasługi dla powstającej Republiki. Kształt orderu nawiązuje do krzyża, który każdy człowiek musi nosić na plecach i pomimo tego ma czas na tworzenie podwalin państwa, ale również i okręgu, co symbolizuje obopólną zgodę. W centrum orderu znajduje się gołąb pokoju.
Fryderyk Marks 

..Nadejdą czasy, kiedy Ci, którzy zamykali smoki będą błagać nas o to, żeby nie oddawać ich w ich szpony''#13
Srebrna Odznaka za Zasługi w Ochronie Granic

[Obrazek: BjqLyqj.jpg]

[Obrazek: RRcZ97J.png]

Opis - Srebrne oznaczenia jest nadawane Zasługi w Ochronie Granic w czasie konfliktów zbrojnych. Kształt orderu jest na planie krzyża obróconego o 45 stopni, co symbolizuje, że każdy człowiek musi nosić na plecach i pomimo tego ma czas na walkę w ochronie własnego kraju. Czerwień symbolizuje przelaną krew w obronie tych granic. W środku oznaczenia jest napis ,,Zasługi dla Suderlandu'' oraz laury zwycięstwa.
Fryderyk Marks 

..Nadejdą czasy, kiedy Ci, którzy zamykali smoki będą błagać nas o to, żeby nie oddawać ich w ich szpony''#14
Złota Odznaka „W Służbie Narodu”


[Obrazek: m1gRo5G.jpg]

[Obrazek: s7FIMka.png]

Opis - Złota Odznaka „W Służbie Narodu” jest nadawana za odwagę na polu walki. Można ją otrzymywać wielokrotnie. Kształt orderu symbolizuje gwiazdę, która ma czuwać na obrońcami ojczyzny w czasie wojen. Napis po grecku znaczy ,,W służbie Narodu'', a czerwony gołąb pokoju, oznacza wojnę i cierpienia z nią związane. A laury, zwycięstwo.
Fryderyk Marks 

..Nadejdą czasy, kiedy Ci, którzy zamykali smoki będą błagać nas o to, żeby nie oddawać ich w ich szpony''#15
Srebrna Odznaka za Wzorową Służbę

[Obrazek: g9lYt9O.jpg]

[Obrazek: cPkaq1n.png]

Opis - Srebrna Odznaka za Wzorową Służbę jest nadawana za długoletnia służba wojskowa. Dwa X symbolizują 20 lat służby. Czerwień symbolizuje krew przelaną przez te 20 lat, a odcień biały, nagrodę, którą jest pokój. Pod X jest gałązka oliwna co symbolizuje zwycięstwo.
Fryderyk Marks 

..Nadejdą czasy, kiedy Ci, którzy zamykali smoki będą błagać nas o to, żeby nie oddawać ich w ich szpony''#16
Medal Zasłużony na Polu Chwały

[Obrazek: YWzoADs.jpg]

[Obrazek: 8P0HycV.png]

Opis - Medal Zasłużony na Polu Chwały jest nadawany za odniesione rany na polu bitewnym. Dwa miecze przebijające hełm symbolizują rany, które zostały zadane żołnierzowi, ale pomimo ich żyje i ma zamiar dalej służyć ojczyźnie. Laur symbolizuje zwycięstwo nad śmiercią.
Fryderyk Marks 

..Nadejdą czasy, kiedy Ci, którzy zamykali smoki będą błagać nas o to, żeby nie oddawać ich w ich szpony''#17
Odznaka Braterstwa Broni

[Obrazek: ZkEN0sx.jpg]

[Obrazek: krpE0ot.png]

Opis - Oznaka Braterstwa Broni jest nadawana pośmiertnie za najwyższe poświęcenie w trwającym konflikcie. Order otrzymuje rodzina. Wygląd orderu symbolizuje nasionko, z którego rodzi się nowa nadzieja, że poświecenie nie poszło na marne. Trzy krzyże symbolizują 3 światy: Ziemski, Podziemny i Niebiański. W Ziemskim żyjemy, w podziemnym spoczywamy, a w Niebiańskim unosi się nasza dusza.
Fryderyk Marks 

..Nadejdą czasy, kiedy Ci, którzy zamykali smoki będą błagać nas o to, żeby nie oddawać ich w ich szpony''#18
Wojskowa Odznaka Honorowa

[Obrazek: 3RSPT0s.jpgp]

[Obrazek: 0FYkZoo.jpg]

Opis - Wojskowa Odznaka Honorowa jest nadawana za odwagę na polu bitwy. Czarne kolory symbolizuje mroczne cienie wojny. W centrum orderu widać literkę R, skrót od Republiki. Ponad są laury, który symbolizują zwycięstwo. A Korona jest symbolem ukoronowania zasług, za które otrzymano order.
Fryderyk Marks 

..Nadejdą czasy, kiedy Ci, którzy zamykali smoki będą błagać nas o to, żeby nie oddawać ich w ich szpony''#19
Morska Odznaka Honorowa

[Obrazek: xwfeygV.png]

[Obrazek: xpoCGVL.png]

Opis - Morska Odznaka Honorowa jest nadawana za odwagę dla wszystkich osób służących w marynarce. Niebieskie kolory podkreślają związek z wodnym charakterem oznaczenia. Kształt orderu nawiązuje jaki do krzyża, który każdy człowiek musi nosić na plecach i pomimo tego ma czas na akty odwagi na morzu. Stalowa ręka z wyciągniętym mieczem to symbol korsarzy.
Fryderyk Marks 

..Nadejdą czasy, kiedy Ci, którzy zamykali smoki będą błagać nas o to, żeby nie oddawać ich w ich szpony''#20
Lotnicza Odznaka Honorowa

[Obrazek: LFUt0Lf.jpg]

[Obrazek: PCu3fWK.png]

Opis - Lotnicza Oznaka Honorowa jest nadawana za odwagę dla wszystkich osób służących w lotnictwie. Niebieskie kolory podkreślają związek z niebem. Kształt orderu nawiązuje jaki do krzyża, który każdy człowiek musi nosić na plecach i pomimo tego ma czas na akty odwagi w powietrzu. Szachownica to symbol równomiernego znaczenia pilotów, którzy traktują honor jak coś najważniejszego.
Fryderyk Marks 

..Nadejdą czasy, kiedy Ci, którzy zamykali smoki będą błagać nas o to, żeby nie oddawać ich w ich szpony''Topic Options
Wątek zamknięty