Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł! Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.

Suderlandzkie Przedsiębiorstwo Wodne
#96
SY Stalowy

[Obrazek: PiO6clV.jpg]

Dane ogólne
właściciel:                                  Suderlandzkie Przedsiębiorstwo Wodne
port macierzysty:                       Cassadella
ojciec chrzestny:                        ---

Historia
data zbudowania:                       1 lipca 2016 r.
budujący i stocznia:                    Spółka Jutland and Metallurgist / Deliland
data wodowania:                        brak oficjalnego wodowania

Dane techniczne
wyporność:                                  29 t
długość całkowita i szerokość:    18 m / 4 m
zanurzenie:                                  2,8 m

Opis
     SY "Śmiały" to pierwszy statek wybudowany za czasów "internetowych" ówczesnej jeszcze Południolandii. Jednostka została wykonana na zamówienie Ryszarda Maja przez Spółkę Jutland and Metallurgist, zajmującą się przede wszystkim produkcją stali (stąd jego nazwa).
     Jest to żaglowiec typu kecz. Kadłub został wykonany ze stali, a pokład i nadbudówki z drewna. Długość całkowita łodzi wynosi 18 metrów. Ożaglowanie bermudzkie. Dodatkowo łódź została wyposażona w silnik.
     Ze "Śmiałym" związane były ambitne plany. Jednym z nich był rejs po całym mikroświecie. Planowano także odbyć kilka mniejszych wypraw, zarówno badawczych jak i reprezentacyjno-towarzyskich (które miały służyć promocji Południolandii). Jednakże mianowanie Ryszarda Maja na urząd kanclerza w lipcu 2016 r., natłok innych obowiązków oraz późniejsze wydarzenia, związane z tzw. "rewolucją konstytucyjną", zniweczyły te pomysły.
     Przez kilka lat żaglowiec pozostawał zapomniany. Jednakże chęć wzięcia udziału w regatach Skrzydła Fal, organizowanych w Sarmacji, zmotywowała kierownictwo Suderlandzkiego Przedsiębiorstwa Wodnego do rozpoczęcia poszukiwań. Statek został odnaleziony, odrestaurowany i szybko przygotowany do wzięcia udziału w zawodach (31 marca 2019 r.). Od tego czasu SY "Stalowy" znajduje się w flocie SPW.
     Link do zamówienia złożonego w Spółce Jutland and Metallurgist.
[Obrazek: NzLBupx.png]     [Obrazek: Il9xQZB.png]     [Obrazek: h2Epeb3.png]     [Obrazek: ysbN3sL.png]     [Obrazek: Yxw9Kih.png]     [Obrazek: gL7GFe3.png]     [Obrazek: xHbha88.png]

Profesor Prawa


Order KonstytucjiKotylion (3 rocznica niepodległości)Oznaka Obywatelska Krzyż CzynuZłota Odznaka „W Służbie Oświaty”Order Ojczyzny
Odpowiedz
Topic Options


Wiadomości w tym wątku
RE: Suderlandzkie Przedsiębiorstwo Wodne - przez Ryszard Maj - 31.03.2019, 11:40