Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł! Want to support this website? Click here and add some funds! Your money will then be used to pay for any of our services, including removing this ad.

Suderlandzkie Przedsiębiorstwo Wodne
#44
Informacje porządkowe
o zwyczaju chrzczenia statków

     W Suderlandzkim Przedsiębiorstwie Wodnym praktykuje się zwyczaj polegający na uroczystym nadaniu imienia jednostce podczas jej wodowania. Jednakże jest to procedura fakultatywna, jedynie dla zainteresowanych. W przypadku zewnętrznych podmiotów składających zamówienie i będących właścicielem budowanej jednostki, to od ich decyzji zależy zastosowanie opisywanej procedury. Zawsze mogą ochrzcić statek na własnych zasadach lub odstąpić od tego zwyczaju. Jednakże, jeżeli zainteresowani są chrztem w ramach SPW, powinni poinformować o tym w dowolnym czasie począwszy od złożenia zamówienia, a kończąc na przekazaniu gotowej jednostki odbiorcy. W informacji tej powinny zostać zawarte także dodatkowe informacje, które omówione zostaną poniżej. W przypadku jednostek budowanych na zlecenie własne, procedura ta jest stosowana domyślnie.

     Chrzczonemu statkowi należy nadać imię. Imię, które będzie jego znakiem rozpoznawczym oraz dobrą wróżbą. Nie ma tutaj żadnych wymogów, imię może być dowolne. Drugim istotnym elementem, który należy wybrać jest ojciec (ewentualnie matka) chrzestna. Jest to osoba, która po pierwsze - weźmie udział w uroczystości, a po drugie - będzie patronować danej jednostce. Status ojca chrzestnego jest wyjątkowym wyróżnieniem dla osób szczególnie cenionych. Poza tym, zwyczajowo mają oni prawo do obycia raz na jakiś czas darmowego rejsu. Ze swojej strony ojciec chrzestny powinien opiekować się danym statkiem, a także wspierać go autorytetem i dobrą myślą.

     Ceremonia chrztu odbywa się w temacie SPW, a składa się na nią odświętny opis wydarzenia, a nawet i jednostki (pierwszy post) oraz odpowiedzi ojca chrzestnego (drugi post), w której zawarta jest przede wszystkim następująca formuła: "Płyń, płyń statku/okręcie w dal, poprzez morza i oceany. Sław imię Suderlandzkiego Przedsiębiorstwa Wodnego i przynoś chwałę Republice Suderlandu! Nadaję ci imię...". Następnie jednostka zostaje zwodowana (w domyśle) i "można z niej normalnie korzystać".
[Obrazek: NzLBupx.png]     [Obrazek: Il9xQZB.png]     [Obrazek: h2Epeb3.png]     [Obrazek: ysbN3sL.png]     [Obrazek: Yxw9Kih.png]     [Obrazek: gL7GFe3.png]     [Obrazek: xHbha88.png]

Profesor Prawa


Order KonstytucjiKotylion (3 rocznica niepodległości)Oznaka Obywatelska Krzyż CzynuZłota Odznaka „W Służbie Oświaty”Order Ojczyzny
Odpowiedz
Topic Options


Wiadomości w tym wątku
RE: Suderlandzkie Przedsiębiorstwo Wodne - przez Ryszard Maj - 01.02.2018, 01:14