Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł! Want to support this website? Click here and add some funds! Your money will then be used to pay for any of our services, including removing this ad.

Suderlandzkie Przedsiębiorstwo Wodne
#45
SV Wilhelm Zdobywca

[Obrazek: image-1045604-640_panofree-rbwe-1045604.jpg]

Dane ogólne
właściciel:                                   Suderlandzkie Przedsiębiorstwo Wodne
port macierzysty:                       Cassadella
ojciec chrzestny:                        Fryderyk Marks

Historia
data zbudowania:                       1936 (gruntowny remont 10.12-18.12.2017)
budujący i stocznia:                    Suderlandzkie Przedsiębiorstwo Wodne / Cassadella (gruntowny remont)
data wodowania:                        17 marca 2018 r.

Dane techniczne
wyporność:                                3200 t
długość całkowita i szerokość:    120 m / 14 m
zanurzenie:                                 5 m

Opis
     Statek wybudowano pierwotnie w 1936 roku i nadano mu imię na cześć sławnego i zasłużonego suderlandzkiego odkrywcy - Wilhelma Zdobywcy. Włączony pod zarząd marynarki wojennej za panowania Jakuba III Kopronima pełnił w niej zaszczytną rolę. Jako najbardziej reprezentatywna jednostka często brał udział w paradach i prestiżowych regatach. W ramach nielicznych podróżny zagranicznych (Suderland znajdował się w izolacji) był najczęściej wykorzystywanym statkiem. Brał również udział w kilku wyprawach odkrywczych.
    Za czasów Anzelma IV Bezradnego został odsunięty do mniej istotnej funkcji na rzecz nowszej jednostki. Całkowicie zaniedbany za Krzysztofa I Gryfa popadł w ruinę. Teraz, odnowiony przez SPW, ponownie emanuje dumą i prestiżem, zaszczytnie pełniąc funkcje reprezentacyjne na korzyść Republiki!
[Obrazek: NzLBupx.png]     [Obrazek: Il9xQZB.png]     [Obrazek: h2Epeb3.png]     [Obrazek: ysbN3sL.png]     [Obrazek: Yxw9Kih.png]     [Obrazek: gL7GFe3.png]     [Obrazek: xHbha88.png]

Profesor Prawa


Order KonstytucjiKotylion (3 rocznica niepodległości)Oznaka Obywatelska Krzyż CzynuZłota Odznaka „W Służbie Oświaty”Order Ojczyzny
Odpowiedz
Topic Options


Wiadomości w tym wątku
RE: Suderlandzkie Przedsiębiorstwo Wodne - przez Ryszard Maj - 01.02.2018, 01:53