Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł! Want to support this website? Click here and add some funds! Your money will then be used to pay for any of our services, including removing this ad.

Suderlandzkie Przedsiębiorstwo Wodne
#46
SV Nieustraszona Rzekotka

[Obrazek: royal-clipper-02-696x385.jpg]

Dane ogólne
właściciel:                                   Suderlandzkie Przedsiębiorstwo Wodne
port macierzysty:                       Cassadella
ojciec chrzestny:                        Norbert Byfyj 

Historia
data zbudowania:                       1939 (gruntowny remont 19.12-26.12.2017)
budujący i stocznia:                    Suderlandzkie Przedsiębiorstwo Wodne / Cassadella (gruntowny remont)
data wodowania:                        18 marca 2018 r.

Dane techniczne
wyporność:                                4200 t
długość całkowita i szerokość:    140 m / 17 m
zanurzenie:                                 6 m

Opis
     Statek ten został wybudowany w 1939 roku na zamówienie znanego i cenionego biologa - sir Roberta Krzaka. Wykonany według specjalnego projektu, przeznaczony był do dalekiej wyprawy w poszukiwaniu nowych gatunków płazów. Sir Robert przez wiele lat bezskutecznie starał się o zebranie funduszy na budowę jednostki. Jednakże z pomocą przyszło Południolandzkie Towarzystwo Przyrodnicze, które doceniło jego wytrwałość, a także ogromny wkład w naukę i zasponsorowało inicjatywę.
     Niestety, na miesiąc przed ukończeniem prac z urzędu królewskiego przyszła odmowa zgody na wyprawę z powodów izolacyjnej polityki prowadzonej przez króla. Na tę wieść sir Robert dostał zawału serca i zmarł. Wyprawy ostatecznie nie udało się zrealizować, jednak statek wykorzystano do innych celów. Z powodzeniem obsługiwał transport morski pomiędzy suderlandzkimi portami dzięki ogromnej ładowni i pojemności. Kilka razy załapał się także na dalsze podróże.
     Powoli, za panowania Anzelma IV Bezradnego, został wyparty przez nowsze jednostki. Zmianie uległa również polityka organizacji transportu w Suderlandzie. Ostatecznie popadł w ruinę (jak większość podobnych jednostek) za króla Krzysztofa I Gryfa. Odbudowany przez SPW został obecnie włączony do floty tego przedsiębiorstwa i jest najczęściej wykorzystywany w celach transportowo-handlowych.
[Obrazek: NzLBupx.png]     [Obrazek: Il9xQZB.png]     [Obrazek: h2Epeb3.png]     [Obrazek: ysbN3sL.png]     [Obrazek: Yxw9Kih.png]     [Obrazek: gL7GFe3.png]     [Obrazek: xHbha88.png]

Profesor Prawa


Order KonstytucjiKotylion (3 rocznica niepodległości)Oznaka Obywatelska Krzyż CzynuZłota Odznaka „W Służbie Oświaty”Order Ojczyzny
Odpowiedz
Topic Options


Wiadomości w tym wątku
RE: Suderlandzkie Przedsiębiorstwo Wodne - przez Ryszard Maj - 01.02.2018, 02:09