Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł! Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.

Kancelaria prezydenta Huberta Michalczaka. Temat główny
Szanowny Panie Prezydencie

Zgodnie z Konstytucją, zostałem wybrany przez Senat Republiki Suderlandu na urząd sędziego i w związku z tym składam Panu ślubowanie.

Ślubuję uroczyście jako sędzia Sądu Najwyższego służyć wiernie Republice Suderlandu, stać na straży prawa, obowiązki sędziego wypełniać sumiennie, sprawiedliwość wymierzać zgodnie z przepisami prawa, bezstronnie według mego sumienia, dochować tajemnicy państwowej i służbowej, a w postępowaniu kierować się zasadami godności i uczciwości.

Tak mi dopomóż Bóg

Eberhard von Razorin
Eberhard von Razorin - Profesor Filozofii

Odznaka „Zasłużony Działacz”Order Ojczyzny
Szanowny Panie Prezydencie,

Senat VI Kadencji na swej IX Sesji przegłosował ustawę o ustroju sądów i straży parlamentarnej. Została ona wysłana do pańskiej Kancelarii.

Pozdrawiam,
Marszałek Senatu

- ustawa o ustroju sądów
- ustawa o straży parlamentarnej
Fryderyk Marks 

..Nadejdą czasy, kiedy Ci, którzy zamykali smoki będą błagać nas o to, żeby nie oddawać ich w ich szpony''

Senat VI Kadencji na swej X Sesji przegłosował nowelizację ustawy o policji. Została ona wysłana do pańskiej Kancelarii.

Pozdrawiam,
Marszałek Senatu

- Nowelizacja ustawy o policji
Fryderyk Marks 

..Nadejdą czasy, kiedy Ci, którzy zamykali smoki będą błagać nas o to, żeby nie oddawać ich w ich szpony''

Z względu na życie prywatne, oraz parę rzeczy które mają miejsce w moim życiu jestem zmuszony wziąć urlop na 1 tydzień. Do mojego powrotu Marszałek Senatu będzie pełnił moje obowiązki.

Zgodnie z Art. 45. punkt 4. Konstytucji Republiki Suderlandu z 22 października 2017 roku jako Marszałek Senatu przejmuje obowiązki Prezydenta od 29 stycznia do 5 lutego 2018 roku.
Fryderyk Marks 

Zgodnie z Rozporządzeniem Prezydenta z dnia 29 stycznia 2018 roku, dnia 30 stycznia 2018 roku o 20.00 odbędzie się uroczyste wręczenie orderów osób nominowanych do oznaczeń. Serdecznie zapraszam wszystkich gości oraz samych nominowanych.
Fryderyk Marks 

30 stycznia 2018 roku o godzinie 20:00 w Pałacu Prezydenckim odbyła się uroczystość wręczenia oznaczeń dla 11 obywateli Suderlandu. Ordery otrzymują:

Norbert Byfyj - Złotą Odznakę „W Służbie Oświaty” i Odznaka Obywatelska
Ryszard Maj - Złotą Odznakę „W Służbie Oświaty” i Krzyż Czynu
Arkadiusz Alviusz - Krzyż Czyn
Roman Dmowski - Krzyż Czyn
Maximilian Groziwozki - Order Ojczyzny
Filip Lotnik - Złotą Odznakę „W Służbie Oświaty”
Eberhard von Razorin - Odznakę „Zasłużony Działacz''
Jeaherys von Razorin - Krzyż Czyn
Mortes von Razorin - Krzyż Czyn
Karl von Schwarzengrau - Order „Za osobiste męstwo”
Mystric I Suder - Order „Za osobiste męstwo”

Po wręczeniu oznaczeń, głos zabrał Pełniący Obowiązki Prezydenta Republiki Suderland Fryderyk Marks

Cytat:Co mogę powiedzieć. Ledwo jeden dzień pełnie urząd Prezydenta a już tyle oznaczeń. A prawdą jest to, że przez ostatnie miesiąc obserwowałem pracę waszej 11 i wiem, że zasługujecie na te oznaczenia. Ale może coś powiem o każdym z was.

Zaczniemy od Prezesa Sądu Najwyższego Maximiliana Groziwozkiego. Wspólnie pracowaliśmy w sądzie, dogadywaliśmy się dla dobra mieszkańców, a teraz ty pełnisz tak ważny urząd jakim jest prezesura tej instytucji. I pełnisz to wzorowo! Nie zabierasz głosu na tematy polityczne, robisz tylko to co należy do twoich obowiązków. Taki apolitycznych sędziów nam potrzeba.

Eberhard von Razorin, byłeś senator przez prawie 14 miesięczny. Ostatnio zacząłeś pracę w sądzie i musiałeś oddać mandat a byłeś ostatnim, który go pełnił od początku istnienia parlamentu. Zawsze się dostawałeś, bo ludzie Ci ufają i nie zmarnowałeś żadnego dnia na tym urzędzie.

Norbercie Byfyju, co mogę powiedzieć, bez Ciebie nasz kraj był gorszy. Kto by zajmował się sportem a zwłaszcza formułą 1? Kto by napisał te piękne encyklopedie? Kto by stworzył tyle ustaw i historii kopalń? Czapki z głów. Początkowo chciałem, żeby i ktoś inny otrzymał Odznakę Obywatelską, ktoś kto w krótkim czasie wykazał się wybitną aktywnością, ale niestety z nowych obywateli aż tak dużo aktywnych nie jest. Ale w przyszłości na pewno dołączy do Ciebie Norbercie więcej osób.

Ryszard, co Ci mogę powiedzieć. Należą Ci się te ordery. Kto jak nie ty by zajął się naszą gospodarką, w końcu jesteś twórcą naszego banku oraz stworzyłeś historie starożytną w jedną całość. Poza tym nikt tak pięknie jak ty nie napisał historii naszych miast.

Panowie Roman Dmowski, Jeaherys von Razorin, Mortes von Razorin i Arkadiusz Alviusz. Na ekonomii nie znam się i nawet nie jestem godny rozmawiać z wami na ten temat. Wiele zrobiliście, jak i dla komisji gospodarki, która ma pomóc nam rozwoju kraju jak i w ujednoliceniu podatków.

Filipie Lotnik, otrzymuje Złotą Odznakę „W Służbie Oświaty” i to nie bez przyczyny. Poświęcasz swój czas na pisanie biografii naszych władców, a pełnisz wiele innych urzędów.

Nie mogło też zabraknąć oznaczeń dla osób co zajmują się naszą obronnością. Panie Karl von Schwarzengrau mimo, że jest Pan Kierownik Resortu Obronny Narodowej ledwie 3 miesiące to zrobił Pan naprawdę dużo. Akademia Oficerska, ustawy i wiele innych. Panie Mystric I Suder, a Pan za wzorową postawę obywatelską, że przeznacza Pan własne środki na obronne granicy również otrzymuje order „Za osobiste męstwo”. Obydwu wam należy się salut, ale nie rzymski.

Oby takich chwil było więcej. Oby nasza ojczyzna miała jak najwięcej takich synów.

Osoby odznaczone proszę o złożenie ślubowania oraz może wygłosić przemówienie:

"Ja jako obywatel Republiki Suderlandu, z radością przyjmuje te oznaczenie i uroczyście ślubuje traktować go z należytym szacunkiem jako najwyższego państwowego odznaczenia (Tak mi dopomóż Panie Boże Wszechmogący w Trójcy Jedyny i wszyscy święci)"
Fryderyk Marks 

Ja jako obywatel Republiki Suderlandu, z radością przyjmuje te oznaczenie i uroczyście ślubuje traktować go z należytym szacunkiem jako najwyższego państwowego odznaczenia. Tak mi dopomóż Panie Boże Wszechmogący w Trójcy Jedyny i wszyscy święci.
Norbert Byfyj - Pełniący Obowiązki Prezydenta Republiki Suderlandu, Gubernator Hrabstwa Koburgii, Kierownik Resortu Gospodarki i Finansów, Senator XIII Kadencji, Wicemarszałek Senatu Doktor Hab. Chemii

Krzyż CzynuKotylion (3 rocznica niepodległości)Gwiazda Orderu OdrodzeniaOrder za Osobiste MęstwoOznaka Obywatelska Złota Odznaka „W Służbie Oświaty”
Ja jako obywatel Republiki Suderlandu, z radością przyjmuje te oznaczenie i uroczyście ślubuje traktować go z należytym szacunkiem jako najwyższego państwowego odznaczenia. Tak mi dopomóż Panie Boże Wszechmogący w Trójcy Jedyny i wszyscy święci.
Filip Lotnik - Doktor Hab. Historii

Senator XIII Kadencji
Podporucznik Suderlandzkich Sił Zbrojnych 
Dowódca Drugiego Pułku Saperów Pierwszej Niezależnej Brygady Saperów i Inżynierów

Nie chodzi o wygraną, tylko o przegraną przeciwnika.

[img=0x0]https://i.imgur.com/R827141.png[/img][img=0x0]https://i.imgur.com/mPBTPW2.png[/img]

Złota Odznaka „W Służbie Oświaty”Order Ojczyzny

Kotylion (3 rocznica niepodległości)Krzyż Czynu
Ja jako obywatel Republiki Suderlandu, z radością przyjmuje te oznaczenie i uroczyście ślubuje traktować go z należytym szacunkiem jako najwyższego państwowego odznaczenia. Tak mi dopomóż Panie Boże Wszechmogący w Trójcy Jedyny i wszyscy święci
Jeaherys von Razorin - Senator VIII Kadencji Doktor Prawa

[img=0x0]https://i.imgur.com/R827141.png[/img][img=0x0]https://i.imgur.com/EVXEsaU.png[/img]

Krzyż CzynuOrder Ojczyzny
Ja jako obywatel Republiki Suderlandu, z radością przyjmuje te oznaczenie i uroczyście ślubuje traktować go z należytym szacunkiem jako najwyższego państwowego odznaczenia.
Karl von Schwarzengrau - Kierownik Resortu Obronny Narodowej, Senator XIII Kadencji, Prezydent Miasta Deliland, Gubernator Nordaty Suderlandzkiej,

Naczelny Dowódca Wojsk Lądowych
Marszałek Polowy Suderlandzkich Sił Zbrojnych

Adiunkt

Srebrna Odznaka za Wzorową SłużbęKotylion (3 rocznica niepodległości)Oznaka Obywatelska Medal WojskaGwiazda Orderu OdrodzeniaOrder za Osobiste Męstwo
Eberhard von Razorin - Profesor Filozofii

Odznaka „Zasłużony Działacz”Order Ojczyzny
Ja jako obywatel Republiki Suderlandu, z radością przyjmuje te oznaczenie i uroczyście ślubuje traktować go z należytym szacunkiem jako najwyższego państwowego odznaczenia.

Arkadiusz Alviusz - Magister BiologiiMagister FilozofiiDoktor Hab. Nauk Medycznych

[Obrazek: 1BH1y1F.png?1][Obrazek: zfAOj4q.png]

[img=0x0]https://i.imgur.com/EVXEsaU.png[/img]

Krzyż Czynu
Magister Chemii

[Obrazek: R827141.png]

Order za Osobiste MęstwoOrder Ojczyzny
Ja jako obywatel Republiki Suderlandu, z radością przyjmuje te oznaczenie i uroczyście ślubuje traktować go z należytym szacunkiem jako najwyższego państwowego odznaczenia

Ponadto uroczyście i publicznie ślubuję iż Krzyżem Czynu będę posługiwał się dopiero kiedy komisja gospodarcza której przewodniczę zakończy pracę. Wtedy dopiero stanę się godzien tego odznaczenia. Obecnie moją nominację traktuję jako znak zaufania i wiem, że na moich barkach spoczywa ogromna odpowiedzialność aby zakończyć reformę gospodarki z sukcesem.
[Obrazek: NzLBupx.png]     [Obrazek: Il9xQZB.png]     [Obrazek: h2Epeb3.png]     [Obrazek: ysbN3sL.png]     [Obrazek: Yxw9Kih.png]     [Obrazek: gL7GFe3.png]     [Obrazek: xHbha88.png]

Profesor Prawa

Order KonstytucjiKotylion (3 rocznica niepodległości)Oznaka Obywatelska Złota Odznaka „W Służbie Oświaty”Krzyż CzynuOrder Ojczyzny

Senat VI Kadencji na swej XI Sesji przegłosował ustawę o Wojskowych Służbach Informacyjnych. Została one wysłane do pańskiej Kancelarii.

Pozdrawiam,
Wicemarszałek Senatu Filip Lotnik

Ustawa o Wojskowych Służbach Informacyjnych- http://suderland.y0.pl/showthread.php?tid=1287
Filip Lotnik - Doktor Hab. Historii

Senator XIII Kadencji
Podporucznik Suderlandzkich Sił Zbrojnych 
Dowódca Drugiego Pułku Saperów Pierwszej Niezależnej Brygady Saperów i Inżynierów

Nie chodzi o wygraną, tylko o przegraną przeciwnika.

[img=0x0]https://i.imgur.com/R827141.png[/img][img=0x0]https://i.imgur.com/mPBTPW2.png[/img]

Złota Odznaka „W Służbie Oświaty”Order Ojczyzny
Zgodnie z Rozporządzeniem Prezydenta z dnia 2 lutego 2018 roku, dnia 3 lutego 2018 roku o 12.00 odbędzie się uroczyste wręczenie orderów osób nominowanych do oznaczeń. Serdecznie zapraszam.

Jako Pełniący Obowiązki Prezydenta Republiki Suderland postanowiłem odesłać ustawę o Wojskowych Służbach Informacyjnych do Sądu Najwyższego. Pełne uzasadnienie znajduje się w tym miejscu.
Fryderyk Marks 

2 lutego 2018 roku o godzinie 12:00 w Pałacu Prezydenckim odbyła się uroczystość wręczenia oznaczenia Orderu Przyjaźni Narodów dla 5 zagranicznych osób. Order otrzymują:

- Jego Wysokość Franciszek Józef II
- Pan Hewret von Thorn
- Pan Eddard Noqtern
- Pan Thomas von Lisendorff
- Pan Xavery Kłopocki

Po wręczeniu oznaczeń, głos zabrał Pełniący Obowiązki Prezydenta Republiki Suderland Fryderyk Marks

Cytat:Szanowni goście. Za namową Kierownika Resortu Spraw Zagranicznych wręczyłem wam Order Przyjaźni Narodów. A czym jest ten order? Dowodem tego, że nasze kraje utrzymują przyjazne stosunki. I mam nadzieje, że będą one trwały jak najdłużej.

Wobec tego, że tekst ślubowanie dotyczy tylko i wyłącznie Obywateli Republiki Suderlandu, wystarczy, że nominowani potwierdzą odbiór oznaczenia.
Fryderyk Marks 

Mystric I Suder - Gubernator Hrabstwa Ellador Adiunkt

[img=0x0]https://i.imgur.com/V80hI8c.png[/img]     

[Obrazek: ufWAaxh.png?1]

Order za Osobiste Męstwo
Topic Options
Wątek zamknięty