Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł! Want to support this website? Click here and add some funds! Your money will then be used to pay for any of our services, including removing this ad.

Oddolny Ruch na Rzecz Odbudowy Miast
#12
Ożywienie Ruchu

    Zdarzają się co jakiś czas stany kryzysowe i zwiastujące nowe zagrożenie dla naszego systemu miast. W tych nieprzyjaznych momentach Ruch odżywa i staje do walki. Nie inaczej jest teraz. Nadszedł czas próby i czas wzmożonego wysiłku!

    W powietrzu bowiem od dawna zalega atmosfera zmęczenia i ciszy przed rewolucją. Miasta są rzeczą ciekawą, aczkolwiek nie funkcjonują w pełni tak jakbyśmy tego chcieli. Pora więc zebrać nasze doświadczenie i dokonać odpowiednich zmian. Ruch staje do walki!

    W związku z powyższym Ruch prezentuje, jak to było już zapowiedziane, nowy program na najbliższy okres. Program opiera się od strony teoretycznej w dużej mierze na wykładzie Ryszarda Maja, poświęconego tej tematyce i został sformułowany w następującym postulacie:

Cytat:
System miast wymaga odświeżenia i wprowadzenia koniecznych zmian!

Największym problemem jest zanik granicy pomiędzy swoistymi uprawnieniami burmistrza, a fabularną sferą opisów miast. Należy oddzielić te dwie kwestie i zezwolić każdemu na swobodne (ale nie bezgraniczne) budowanie narracji.

Ponadto wydajność systemu miast jest niska z uwagi na rozbudowaną biurokrację, którą należy ograniczyć. Zbyt duża liczba urzędów burmistrza przekracza nasze możliwości. Sposób zarządu miastami należy zreformować.

    Tym samym Ruch przystąpił do przygotowania projektu nowelizacji ustawy o podziale administracyjnym, który ukaże się już niebawem. Niniejszym zachęcam wszystkich do wsparcia naszej sprawy. Sprawy, która leży w naszym wspólnym - suderlandzkim - interesie!
[Obrazek: NzLBupx.png]     [Obrazek: Il9xQZB.png]     [Obrazek: h2Epeb3.png]     [Obrazek: ysbN3sL.png]     [Obrazek: Yxw9Kih.png]     [Obrazek: gL7GFe3.png]     [Obrazek: xHbha88.png]

Profesor Prawa


Order KonstytucjiKotylion (3 rocznica niepodległości)Oznaka Obywatelska Krzyż CzynuZłota Odznaka „W Służbie Oświaty”Order Ojczyzny
Odpowiedz
Topic Options


Wiadomości w tym wątku
RE: Oddolny Ruch na Rzecz Odbudowy Miast - przez Ryszard Maj - 08.04.2018, 00:17